חדשות רמב"ם

ד"ר מיכאל הלברטל מונה לתפקיד מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם

תאריך פרסום: 21/02/2019 11:00
ד"ר מיכאל (מיקי) הלברטל, מי ששימש בשנים האחרונות כסגן מנהל רמב"ם, מונה לתפקיד מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם. ד"ר הלברטל שייכנס רשמית לתפקיד החל ב 28 לפברואר מחליף  את פרופ' רפי ביאר, אשר שימש כמנהל רמב"ם ב-13 השנים האחרונות ופרש לגמלאות. עם מינויו, הפך ד"ר הלברטל (60), נשוי ואב לארבעה, תושב זיכרון יעקב, למנהלו ה-9 במספר של אחד מבתי החולים הגדולים בישראל.
בתמונה: ד"ר מיכאל הלברטל | צילום: פיוטר פליטרבתמונה: ד"ר מיכאל הלברטל | צילום: פיוטר פליטר
ד"ר הלברטל למד רפואה בבית הספר לרפואה בטכניון. בהמשך עבר ד"ר הלברטל התמחות עמיתים באנגליה בשנת 1992 ובבית החולים לילדים בטורונטו ב-1996. ד"ר הלברטל הוא בעל שלוש התמחות, אותן עשה במהלך 32 שנות עבודתו ברמב"ם: הראשונה ברפואת ילדים, השנייה בתחום טיפול נמרץ ילדים ושלישית, בתחום המינהל הרפואי, כשקיבל תואר MHA מאוניברסיטת תל אביב הפקולטה למינהל עסקים ע"ש "רקאנטי". ד"ר הלברטל שירת שנים ארוכות במילואים כרופא מבצעי מוטס בחיל האוויר.
 
משנת 2001 היה ד"ר הלברטל אחראי על תחום טיפול נמרץ לב ילדים ברמב"ם, אותו הקים בבית החולים. בשנת 2009 עבר להנהלת רמב"ם. בשנת 2013 החל בתפקידו כסגן מנהל בית החולים כאשר תפקידיו העיקרים בהנהלה היו: אחראי על סקטור הרופאים, מנהל תחומי רפואה נילווים, מנהל איכות בטיחות וניהול סיכונים, יו״ר המרכז הבינלאומי ללימודי טראומה והיערכות לפיגוע המוני וחרום של בית החולים וחבר מטה שעת חרום של בית החולים. לצד תפקידיו הרבים ברמב"ם, לאחרונה מונה ד"ר הלברטל למרצה בכיר בפקולטה לרפואה בטכניון.
 
בין תחומי העניין המקצועיים והישגיו של ד"ר הלברטל, ניתן לציין כאמור, את הקמת היחידה לטיפול נמרץ לב ילדים ברמב"ם, את הקמת המנהלת לאיכות בטיחות וניהול סיכונים בביה"ח, וכן את הטמעת התהליך בתרבות הארגונית שלו ואת קידום תחום המינהל הרפואי במסגרת כובעו כיו״ר האיגוד למינהל רפואי. 
 
"לפני כעשר שנים התמזל מזלי להיות מוזמן להצטרף להנהלת בית החולים רמב"ם ומלבד הצורך ללמוד מקצוע חדש, היות וניהול הוא מקצוע לכל דבר, התלוותה למהלך הזה הזכות לעבוד עם חברי הנהלה מדהימים ומרתקים שכל ליבם הוא למען המטופלים והרפואה הציבורית", מסר ד"ר הלברטל עם כניסתו לתפקיד החדש, "למדתי רבות מפרופ' ביאר, שאת עבודתו  ופעילותו למען רמב"ם ותושבי הצפון אני מעריך עד מאוד. לפנינו לא מעט אתגרים ואני סמוך ובטוח שנעמוד בכולם, כפי שהיטבנו לעשות עד היום, בזכות העובדים הנהדרים והצוותים המצוינים שלנו, ולרווחת מטופלינו".
 
פרופ' רפי ביאר, מנהל בית החולים היוצא מסר: "אני משוכנע שמיקי יהיה מנהל מצוין וימשיך לנווט את רמבם במסלול של רפואה מצוינת, צמיחה, חדשנות, ואנושיות. יש לו את כל ההכשרה והכלים הדרושים לכך ויחד עם ההנהלה המצוינת של רמבם והצוותים המסורים ימשיך להוביל את רמבם לשיאים חדשים".

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בירך על המינוי: ״אני מברך את ד״ר הלברטל על המינוי להיות מנהל בית החולים. הוא נכנס לנעליים גדולות ואני סמוך ובטוח שהוא יוביל את הצוות הרפואי וינהיג אותם להישגים מרשימים במערכת הבריאות לטובת כלל הציבור בחברה הישראלית. מאחל לו, לתושבי הצפון ולצוות בית החולים את ברכת הדרך.״
 
משה בר סימן טוב מנכל משרד הבריאות הוסיף: ״אנו מכירים את הפעילות, היוזמות ויכולת הביצוע  של ד"ר הלברטל ברמב"ם מזה מספר שנים. ד"ר הלברטל הוכיח יכולות גבוהות בניהול בתקופות עומס ומשבר ואנו משוכנעים שימשיך ויוביל את בית החולים הגדול בצפון לעמוד במשימות החשובות של דאגה לאיכות השירות הרפואי שניתן לתושבי הצפון, כמו גם להמשך שילוב וטיפוח הדורות הבאים של רופאים ואחיות במגזר הציבורי
אני מאחל לו המון בהצלחה, ולצוות המסור של בית החולים רמבם.״
 
ד״ר אורלי ויינשטיין ראש חטיבת בתי החולים במשרד הבריאות הוסיפה: ״מינוי מעולה לטובת המערכת כולה. מהכרותי עם ד״ר הלברטל אני יודעת שהוא ידע להוביל את רמבם למקומות הנכונים, ואני בטוחה שהעבודה המשותפת של המשרד ושל בית החולים תמשיך להיות פורה.
אני מאחלת לו, לצוות בית החולים הצלחה רבה. מינוי ראוי לטובת בית החולים ולטובת תושבי האזור.״