חדשות רמב"ם

רמב"ם חונך אגודת ידידים באוסטרליה

תאריך פרסום: 25/09/2017
אחרי ביקורו של ראש הממשלה באוסטרליה ואחרי שסומנה כאחד היעדים האהובים על הישראלים, מגיע קשר ישראלי נוסף ליבשת שנמצאת בצדו השני של העולם. בימים אלו נחנכת במלבורן, העיר השנייה בגודלה באוסטרליה, אגודת ידידי רמב"ם לתמיכה בבית החולים הגדול בצפון ישראל.

בתמונה: ורד הראל צילום: גלן ווילסון
​בתמונה: ורד הראל
צילום: גלן ווילסון
צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.בתמונה: ורד הראל צילום: גלן ווילסון ​בתמונה: ורד הראל צילום: גלן ווילסון צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.
האגודה, אשר מצטרפת לשבעה סניפים הפועלים למען בית החולים ברחבי העולם, מיועדת לקיים את אירוע ההכרזה שלה בשבוע הבא, במסגרת ערב התרמה שיתקיים באחד האולמות המוכרים בעיר, בהשתתפותם של יעקב (יענקל'ה) מנדל, עיתונאי ואיש טלוויזיה ישראלי ורעייתו הזמרת דורית ראובני.
מאחורי הקמת האגודה עומדת קבוצת ישראלים ויהודים המתגוררים באוסטרליה, ובראשם הגברת ורד הראל, דמות בולטת בקרב הקהילה היהודית במלבורן ובאוסטרליה כולה. הראל עוסקת רבות בגיוס תרומות והפקת אירועים עבור מוסדות הקהילה היהודית בעירה, וכן מקיימת שיתופי פעולה רבים עם גורמים ומוסדות מובילים הקשורים לישראל, כגון שגרירות ישראל בקנברה, ארגון ציונות ויקטוריה ועוד.
הראל, ישראלית לשעבר המקיימת יחסים הדוקים עם הארץ, הגיעה לביקור לפני כמה חודשים בקריה הרפואית רמב"ם ובמהלכו נחשפה לפעילותו הענפה בארץ ובעולם ולהישגיו המרשימים של בית החולים הגדול בצפון המדינה. הראל התרשמה במיוחד מתפקידו החשוב של רמב"ם בתחום הטיפול בטראומה והיותו מתקן בעל חשיבות ביטחונית כמי שמפעיל את בית החולים התת-קרקעי לשעת חירום ע"ש סמי עופר, המיועד להעניק טיפול רפואי לכל אזור הצפון בשעת מלחמה. בעקבות הביקור המוצלח, החליטה הראל לגייס כמה ממכריה ולהקים את האגודה החדשה.
הקהילה היהודית באוסטרליה נחשבת לקהילה גדולה וצעירה יחסית והיא מונה כיום כ-120,000 איש, כאשר מלבורן היא אחד המוקדים הגדולים שלה. אוסטרליה היא גם יעד מרכזי למהגרים ישראלים המקיימים חיי קהילה פוריים, ומקפידים לשמור על חיי תרבות ישראליים וקשר לארץ, גם במסגרת חייהם החדשים.
"הקמת האגודה באוסטרליה היא הוכחה נוספת למצוינות של הרפואה הישראלית בכלל ורמב"ם בפרט", אמרה ד"ר אסתי גולן, מנהלת קשרי חוץ ברמב"ם, "הרפואה היא גשר שמקרב תרבויות, אמונות ולבבות ויש לנו את היכולת לעזור ממקום מושבנו כאן בחיפה לאנשים הנמצאים בכל העולם, בסיועם של חברים וידידים התומכים בנו בכל מקום. אנו מאחלים בהצלחה רבה לחברינו שבאוסטרליה".