חדשות רמב"ם

יום הילד הבינלאומי: עשרות מילדי רמב"ם חתמו על הצהרת זכויות ענקית

תאריך פרסום: 22/11/2015

ביום שישי האחרון (ה-20.11) צוין יום הילד הבינלאומי, אשר מטרתו לקדם את המודעות לזכויות הילדים בכל העולם. ​​

בתמונה: ילדים חותמים על ההצהרה. 
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: ילדים חותמים על ההצהרה. צילום: פיוטר פליטר.

בפרויקט שהוקדש לנושא, נקראו ביום שישי ילדי ביה"ח "רות" לילדים ברמב"ם, לחתום על הצהרת זכויות גדולת מימדים (1.40×2.40 מ'), לפיה לכל ילד בעולם הזכות לקבל טיפול רפואי הולם ללא הבדלי דת, מין וגזע.

מבצע ההחתמות של ילדי ביה"ח נמשך גם הבוקר, במסגרת הפנינג גדול שהתקיים בקומת מרפאות חוץ של ביה"ח ובו לקחו חלק ילדים מכל המחלקות, הדתות והגילאים. הילדים שחתמו על ההצהרה הגדולה, עשו זאת בעברית, ערבית ורוסית. חלקם, צעירים מידי בשביל לכתוב את שמם, ציירו ציור או סמנו בטושים צבעוניים על גבי המשטח הגדול. בהפנינג חולק לילדים כיבוד מתוק, תרומתם של תלמידים מבתי ספר באזור. הקהל הצעיר נהנה גם ממופע קוסמות של עידן מוסקוביץ, בסך הכל בן עשר, שהציג תרגילי קוסמות בפני הילדים. את הפעילות ליוו בנות השירות של ביה"ח.

במקביל לפעילות שהתקיימה בלובי מרפאות החוץ, חולקו דגמים קטנים יותר של ההצהרה במחלקות האשפוז השונות, לטובת החתמת ילדים המרותקים למיטתם ואינם יכולים להתנייד. את הפעילות החשובה העבירו מורות כיתות ברכ"ה, הפועלות במחלקות ביה"ח "רות".

"ביה"ח "רות" לילדים הוא מקום מפגש עבור ילדים המגיעים ממקומות שונים ומאמונות שונות", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, "בביה"ח לילדים הם מוצאים מקום שבו הם המרכז. הם הנושא החשוב ביותר, וכל המאמצים מוקדשים להם כדי לגרום להם להחלים ולהבריא. מרמב"ם יצאה היום קריאה לכך שזו תהיה זכותם הבסיסית של כל ילד וילד בעולם".