חדשות רמב"ם

ניתוח בשידור חי

תאריך פרסום: 12/09/2017

ניתוחים אנדוסקופים מורכבים בוצעו, בשידור חי, על ידי המחלקה לכירורגית פה ולסתות ברמב"ם לקהל של רופאים בכירים מ-35 מדינות בעולם.​

בתמונה: צוות מחלקת כירורגית פה ולסתות ברמב"ם 
מנתחים ומשדרים לשוויץ. 
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: צוות מחלקת כירורגית פה ולסתות ברמב"ם מנתחים ומשדרים לשוויץ. צילום: פיוטר פליטר.

עשרות רופאים בכירים מתחום כירורגיה של הפה והלסת, התכנסו לאחרונה בג'נבה שבשוויץ כדי לקחת חלק בכנס אשר התקיים במרכז הבינלאומי לאנדוסקופיות של בלוטות רוק ועסק בנושא.

הרופאים, שהגיעו מ-35 מדינות שונות, צפו במסגרת הכנס במספר ניתוחים אנדוסקופים מורכבים אשר הועברו, בשידור חי, מחדרי הניתוח של המחלקה לכירורגית פה ולסת ברמב"ם היישר אל אולם ההרצאות שבשוויץ. זו אינה הפעם הראשונה שהמחלקה, בניהולו של פרופ' עדי רחמיאל, נבחרת לבצע יום ניתוחים ייחודי שכזה במסגרת הכנס היוקרתי.

ד"ר הילה קליין, רופאה בכירה במחלקה לכירורגית פה ולסתות, היא זו שבצעה את הניתוחים האנדוסקופים המורכבים בשידור חי, כולם הסתיימו בהצלחה וזכו לעניין מצד קהל הרופאים שצפה מג'נבה. ד"ר קליין נחשבת מומחית בתחום האנדוסקופיה של בלוטות הרוק על פי הקריטריונים האירופאים והיא בעלת ניסיון של טיפול במאות מקרים.

ישראל נחשבת לאחת המדינות המתקדמות בעולם בתחום האנדוסקופיה של בלוטות הרוק. בזכות השימוש בשיטה האנדוסקופית והכירורגיה הזעיר פולשנית, חלה ירידה ניכרת בצורך בכריתת בלוטות הרוק בשל תחלואה חסימתית בקרב המטופלים.

אנדוסקופיה של בלוטות הרוק מאפשרת הוצאת אבנים, ממצאים פתולוגים ופתיחת חסימות בצינוריות בלוטות הרוק בגישה זעיר פולשנית, והיא חוסכת למטופלים ניתוחים נרחבים וארוכים, ומאפשרת את קיצור שהותם בבית החולים.