חדשות רמב"ם

צוותים מכל הארץ התחרו על הצלת חיים

תאריך פרסום: 16/04/2019 09:00
תחרות ראשונה מסוגה ויוצאת דופן התקיימה לאחרונה בקריה הרפואית רמב"ם, בין צוותים של חדרי מיון ילדים מכל הארץ. מדובר בתחרות סימולציה המדמה הצלת ילד שמגיע לחדר טראומה במיון ילדים.
בתמונה: ד"ר אורן פלדמן (משמאל) מנחה את שלב ההכנה | צילום: פיוטר פליטרבתמונה: ד"ר אורן פלדמן (משמאל) מנחה את שלב ההכנה | צילום: פיוטר פליטר
מדובר ביוזמה של החוג לרפואה דחופה בילדים ובמסגרתה התכנסו בבית החולים 12 צוותים – כל צוות מבית חולים אחר, עם המדים הייחודיים לו, אבל עם מטרה משותפת – הצלת חיי ילדים. הצוותים נבדקו ברמת המקצוענות שלהם בהחייאת ילדים במצבי חרום רפואיים ובהחייאת טראומה. תחרויות סימולציה מסוג זה נהוגות שנים רבות בארה"ב ובאירופה במסגרת כנסי רפואה דחופה. השנה, צוות מיון ילדים ברמב"ם, בהנהגתו של ד"ר אורן פלדמן, רופא בכיר במיון ילדים רמב"ם, יזם וארגן לראשונה את קיום התחרות בארץ.
 
במסגרת התחרות, כל קבוצה התמודדה עם תרחישים שונים בתחום החייאת הילדים, אשר דומו על ידי שימוש בבובות חכמות – בובות בעלות יכולת נשימה, דופק וחיווי קולי, הניתנות לחיבור למוניטור ומגיבות למתן טיפול או ביצוע פעולות מצילות חיים על ידי הצוותים המטפלים. בסוף כל מקצה תחרותי הקבוצות קיבלו ניקוד והתבצע תחקיר וידיאו בתום כל תרחיש. הצוותים המתחרים היו בנויים מרופא רפואה דחופה ילדים, רופא ילדים ו-2 אחיות, בדומה לצוותים הנמצאים והמקבלים את פני הילדים בחדרי ההחייאה במחלקות לרפואה דחופה.
 
וידאו: נתנאל אייזיק, ע. דובר בקריה הרפואית רמב"ם
 
מי ניצח ב"אירוויזיון" הזה של צוותי החירום במיוני ילדים? את המקום הראשון קטף צוות מבית החולים "כרמל" בחיפה, בעוד שאת המקום השני קטף הצוות של רמב"ם. כבוד חיפאי!