חדשות רמב"ם

שגריר ישראל באוסטרליה רוכב למען רמב"ם

תאריך פרסום: 13/11/2018 07:00
אירוע רכיבת אופניים המוני, בהשתתפותם של יותר מ-80 רוכבי אופניים, נערך בשבוע שעבר באזור מלבורן שבאוסטרליה, במטרה להעלות מודעות ולגייס מימון למחקר פורץ דרך במרכז הרפואי רמב"ם, העוסק בניבוי ולמניעת מוות פתאומי לבבי  (Sudden Cardiac Death) בילדים וצעירים. בתום האירוע גויסו בהצלחה אלפי דולרים אוסטרלים למען המטרה החשובה.
תמונה כללית מאירוע הרכיבה | צילום: פינקוס קייליך, אגודת ידידי רמב"ם באוסטרליהתמונה כללית מאירוע הרכיבה | צילום: פינקוס קייליך, אגודת ידידי רמב"ם באוסטרליה
את האירוע יזמו אגודת ידידי רמב"ם באוסטרליה, בראשותה של ורד הראל, ובשיתוף עם מועדון רוכבי האופניים מכבי הפועל באזור, כחלק מציון חגיגות ה-70 למדינת ישראל ותמיכה בבית החולים הגדול בצפון הארץ. את המסלול, 50 ק"מ אורכו, הוביל שגריר ישראל באוסטרליה, מר מארק סופר, אשר ציין במעמד האירוע את הקשר החם שיש לו עם בית החולים – המקום בו נולדו שניים מנכדיו. באירוע לקח חלק גם נציג האזור לפרלמנט האוסטרלי, מר דיוויד סאות'וויק, מר ג'יימי היימס, ראש עיריית הרשות העירונית גלן איירה וכן בכירים בקהילה היהודית.
 
"רמב"ם הוא אחד מבתי החולים החשובים בישראל ומספק שירותי רפואה לכמעט רבע מאוכלוסיית ישראל", אמר השגריר סופר, "כבית החולים הגדול בצפון ישראל יש לו אחריות ייחודית בעתות חירום וחשיבותו רק הולכת וגדלה. כמי שקשור גם באופן אישי לבית החולים, בו נולדו שניים מנכדיי, אני שמח לתרום את חלקי לקידום המוסד הרפואי הנהדר הזה".