חדשות רמב"ם

לידה בימי הקורונה - כל מה שאתן צריכות לדעת!

תאריך פרסום: 19/03/2020

בימים אלה, בזמן שאנו מתמודדים עם וירוס הקורונה, נשים רבות מפנות אלנו שאלות ותהיות לקראת הלידה. רכזנו כאן עבורכן כמה כללים מנחים לתקופה הלא פשוטה הזו.

לידה ברמב"ם. גם בימי הקורונה אנו ערוכים לתת לכן את השירות הטוב ביותר. קרדיט צילום: ערן ירדני.לידה ברמב"ם. גם בימי הקורונה אנו ערוכים לתת לכן את השירות הטוב ביותר. קרדיט צילום: ערן ירדני.
  1. חדר הלידה ברמב"ם פועל כרגיל וערוך לקבל את היולדות בכל זמן ובכל מצב.
  2. במהלך שהותכן בחדר הלידה, וכן במחלקות האשפוז בהמשך, יש לצמצם את כמות המלווים והמבקרים למינימום ההכרחי, זאת על מנת לשמור על בריאתכן, בריאות הילוד והסובבים.
    בחדר הלידה תותר כניסת מלווה אחד בלבד. כניסת מבקרים למחלקות האשפוז לא תתאפשר כדי לשמור על בריאותך ובריאות תינוקך .
  3. השהות במערך ההיריון והלידה ברמב"ם הנה בטוחה. מחלקה זו מאכלסת נשים בריאות אשר הגיעו ללדת. צוות המערך פועל על פי הנחיות משרד הבריאות בהתאם לכללי המיגון ומעניק ליולדות את הטיפול המיטבי בסביבה מרגיעה.
  4. נשים אשר בוחרות להשתחרר מאשפוז מוקדם יותר, יוכלו לעשות זאת בתנאי שמצבן הרפואי ומצב הילוד יאפשרו זאת, ובתנאי שישובו אל ביה"ח לאחר 48 שעות מזמן הלידה לטובת בדיקות חיוניות לילוד.
  5. במידה ותגיע לרמב"ם יולדת אשר חולה בקורונה, היא תופנה אל חדר לידה ייעודי אשר הוכן עבורה מבעוד מועד במחלקת ה"כתר" (קורונה) של רמב"ם הממוקמת בבניין אחר.
  6. צוות מחלקת הקורונה ערוך להעניק לכל יולדת הנושאת את הווירוס את הטיפול לו היא תזדקק.
כולנו ברמב"ם ערוכים למתן טיפול מקצועי ובטוח לך ולילוד.
 
בזמנים האלה, יותר מתמיד, משפחת מערך ההיריון והלידה של רמב"ם, נמצאת כאן בשבילך.
לכל דבר ועניין, ניתן ליצור אתנו קשר בטלפון 04-777-2315 או בעמוד "מחוברות" בפייסבוק.