חדשות רמב"ם

הרימו עוגן: מה עשתה הנהלת רמב"ם על סירות של השיטור הימי?

תאריך פרסום: 24/08/2023 13:00

זה לא סוד שבית החולים רמב"ם הוא ביה"ח היחיד במדינת ישראל שנמצא על חוף ים ופונה לכיוון צפון. לאור החיבור בין רמב"ם לים, אך טבעי שיתוף הפעולה ההדוק לאורך שנים בין ההנהלה ומחלקת הביטחון של ביה"ח לבין השיטור הימי.
​​ מקרים בשנה.

נציגי הנהלת רמב"ם, מחלקת הביטחון ואנשי יחידת השיטור הימי. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.נציגי הנהלת רמב"ם, מחלקת הביטחון ואנשי יחידת השיטור הימי. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.

ביום שני האחרון התארחו נציגי הנהלת רמב"ם ומטה מחלקת הביטחון בהובלת מנהל ביה"ח פרופ' מיקי הלברטל בתחנת השיטור הימי בראשות מפקד השיטור הימי רפ"ק רן ורד יחד עם סגנו רנ"ג ערן אזרד. במהלך הפגישה הועברה סקירה על פעילות היחידה, הבנת מהות ליבת העיסוק של השיטור הימי, גבולות הגזרה, הרחבה על האתגרים והכלים העומדים לרשותם. בפגישה גם הוזכרו לא מעט אירועים בהם מחלקת הביטחון של ביה"ח הזעיקה את השיטור הימי בקריאות חרום במקרים בהם אנשים שנכנסו לים בסמוך למנחת המסוקים של ביה"ח נקלעו למצוקה ונזקקו לחילוץ.

 בפתיחת המפגש מפקדי ושוטרי השיטור הימי הצהירו בפני נציגי ביה"ח: "אתם תמיד רואים את הים מביה"ח. היום נראה לכם איך נראה ביה"ח שלכם מהים" – הבטיחו וקיימו: הם העלו את נציגי ביה"ח על שתי סירות שיטור והשיטו אותם אל מול ביה"ח ומנחת המסוקים – ההתרגשות הייתה רבה.

 נציין בקצרה כי בין רמב"ם לבין משטרת ישראל, תחנת חיפה, מרחב כרמל ומחוז חוף מתקיים שיתוף פעולה הדוק, פורה ויעיל המסייע לשני הגופים להתמודד עם תופעת האלימות הגואה בשנים האחרונות. מודל פעולה מוצלח זה מועתק בימים אלו ליתר בתי החולים ברחבי ישראל לתגבור הביטחון עבור הצוותים המטפלים, ציבור המטופלים וקהל המבקרים.​