חדשות רמב"ם

נולדה ברמב"ם, ובמשך כמעט 50 שנים לא עזבה את בית החולים

תאריך פרסום: 12/05/2021 12:30

הסיפור של ויקי כהן, בת 67 מקרית חיים, הוא חלק בלתי נפרד מבית החולים רמב"ם.
כהן היא האחות הוותיקה ביותר שפועלת במרכז הרפואי הגדול בצפון: 48 שנים שהיא מטפלת בילדים, באותו בית חולים ובאותו תחום רפואי, ברצף.

בתמונה: ויקי כהן כיום, במחלקת ילדים א' ברמב"ם. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.   
בתמונה: ויקי כהן כיום, במחלקת ילדים א' ברמב"ם. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.

היא נולדה ברמב"ם בשנת 1954. שתיים עשרה שנה לאחר מכן, קצת לפני שחגגה בת מצווה, היא נאלצה ללוות את סבתה באותו בית החולים, אחרי שזו התמודדה עם שבץ מוחי חריף, ונפטרה. אז החליטה כהן כי הטיפול באנשים הוא משימת חייה: "בגיל 19 וחצי, שלושה חודשים אחרי שילדתי את בתי הבכורה, התחלתי לעבוד בפגייה של רמב"ם כמטפלת. בזמנו זה היה אחד מגלגולי המקצוע", משחזרת כהן, "השנים עברו להן. בתי הבכורה עוד מעט בת 48 ואני נמצאת ברמב"ם בדיוק אותו מספר שנים, מטפלת בילדי בית החולים".

ממחלקה למחלקה, כהן מעולם לא עזבה את המקצוע שהיא כל כך אוהבת  ובמשך כ-5 עשורים עבדה כאחות בילדים במרכז הרפואי שהפך לבית השני שלה. בעוד חודשיים היא תסיים את תפקידה כאחות במחלקת  ילדים א' בבית החולים "רות" לילדים, כשתגיע לגיל הפרישה: "גם אחרי כל כך הרבה שנים, אני קמה כל בוקר למקצוע שאני כל כך אוהבת", היא אומרת, "העבודה עם הילדים נותנת הרבה כח ומוטיבציה להמשיך ולעשות. אני בכלל מרגישה שרק התחלתי במקצוע לאחרונה", היא צוחקת, "גם היום, יש לי עוד הרבה מה לתת". 

היום, יום ד', ה-12.5, מציינים ברחבי העולם את יום האחות הבינלאומי לאות הוקרה והערכת פועלם של צוותי הסיעוד. יום זה נקבע ליום הולדתה של פלורנס נייטינגל, הנחשבת למייסדת תחום הסיעוד המודרני.

בתמונה: ויקי כהן בתחילת דרכה ברמב"ם כמטפלת בפגייה. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.