חדשות רמב"ם

שרים מכל הלב: מאות משתתפים בערב התרמה לטיפול במחלות הלב וכלי הדם ברמב"ם

תאריך פרסום: 02/04/2017

כ-1,200 מידידי הקריה הרפואית רמב"ם, לקחו חלק בערב הגאלה של אגודת ידידי רמב"ם אשר התקיים אמש (מוצ"ש) באודיטוריום מרכז הכרמל. האירוע, מופע בהשתתפותם של אומנים ישראלים מובילים, הוקדש לגיוס כספים בעבור בית החולים החדש למחלות הלב וכלי הדם ע"ש איל עופר ברמב"ם, אשר מתוכנן להיפתח בעתיד.

​בתמונה: נציגי משפחת גרדינגר, 
ד"ר אסתי גולן מהנהלת רמב"ם (שלישית מימין) 
ופרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם (משמאל) 
בערב הגאלה שנערך אמש. 
צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם​בתמונה: נציגי משפחת גרדינגר, ד"ר אסתי גולן מהנהלת רמב"ם (שלישית מימין) ופרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם (משמאל) בערב הגאלה שנערך אמש. צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם

​מוזמני ערב הגאלה הרכיבו קהל מגוון, עליו נמנו פוליטיקאים, בכירים בתעשייה, מדענים וחוקרים, בכירי מערכת הרפואה, הצבא, ראשי מחלקות ורופאים בכירים ברמב"ם ורבים מידידי בית החולים.

פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, פתח את הערב בדברי ברכה וציין את הישגיה הרבים של הקריה הרפואית בשנה האחרונה: "השנה אנו מכריזים על תחום הלב כיעד מרכזי. צמוד למרכז האונקולוגי ע"ש יוסף פישמן ניצב שלד דומם, אך אם תתבוננו בו היטב תמצאו במרכזו לב פועם, לב אוהב, ליבם של הצוותים הרפואיים הממתינים לעבור למבנה החדש - בית החולים לרפואת הלב וכלי הדם שייתן מענה איכותי ומודרני למטופלנו", אמר פרופ' ביאר וחלק עם הקהל: "יש לי בשורה משמחת, ידיד נאמן, בן העיר שלנו, מר איל עופר ממשיך את העשייה המבורכת של אביו סמי לטובת תושבי חיפה והצפון ונותן את התרומה המובילה להקמת הבניין. אנו נמצאים בשלבי תכנון מתקדמים ונצא לדרך בחודשים הקרובים".

לאחר מכן נשא דברים ישראל (שרי) גרדינגר, מציג אגודת ידידי רמב"ם, אשר ציין את עבודתם ותרומתם החשובה של ידידי רמב"ם המלווים את ביה"ח מזה שנים ואת תמיכתם של אורחי ערב הגאלה במטרה החשובה. את הברכות חתם רה"ע, מר יונה יהב, שהדגיש את חשיבותו של הקמת בית החולים החדש למחלות לב וכלי דם ברמב"ם ואת קידום נושא הבריאות, הרפואה והחדשנות בתחום בעיר חיפה.
החלק האומנותי של הערב הוקדש כולו לשירי ליאונרד כהן, אשר הלך לעולמו בנובמבר האחרון. בזה אחר זה עלו האומנים שלקחו חלק בקונצרט: רמי קליינשטיין, קובי אפללו, שלומי שבן ומירי מסיקה, ושרו את שיריו המפורסמים והאהובים של לאונרד כהן, כמו גם יצירות שלהם, יחד עם הקהל שלא נותר אדיש לצלילים. את הערב הנחה במקצועיות רבה המלחין גיל שוחט, כשהוא מלווה בתזמורת הסימפונית רעננה. על הפקת האירוע הייתה אמונה אורלי רחמים מחברת Think.