חדשות רמב"ם

גאווה: ד"ר חתאם חוסיין נבחרה להשיא משואה ביום העצמאות ה-75 לישראל

תאריך פרסום: 17/04/2023 10:00

ד"ר חתאם חוסיין, מנהלת היחידה למניעת זיהומים בקריה הרפואית רמב"ם, נבחרה לאחת ממשיאי משואות יום העצמאות, במסגרת הטקס המסורתי אשר יתקיים בערב יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל בהר הרצל שבירושלים. ד"ר חוסיין קיבלה את ההודעה על הבחירה בה

גאווה: ד"ר חתאם חוסיין נבחרה להשיא משואה ביום העצמאות ה-75 לישראלגאווה: ד"ר חתאם חוסיין נבחרה להשיא משואה ביום העצמאות ה-75 לישראל

ד"ר חתאם חוסיין, שנולדה בכפר רמה ומתגוררת כעת בכרמיאל, התמחתה ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות בקריה הרפואית רמב"ם ושימשה רופאה בכירה ביחידה למחלות זיהומית.
ב-2011 התמנתה לרכז את תחום בקרת הזיהומים בבית החולים. כיום היא מנהלת את היחידה למניעת זיהומים ומובילה מחקר קליני חלוצי בנושא זיהומים נרכשים בבית החולים וחיידקים עמידים. בנוסף, היא מרצה קלינית בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון וחברה בוועידות רפואיות.
ההודעה על בחירתה להשיא משואה תפסה את ד"ר חוסיין בכנס מקצועי בקופנהגן שבדנמרק. על בחירתה להדליק משואה, אמרה: "זו הוקרה על העשייה שלי, על המקום שלנו כרופאים וגם על המקום של העדה הדרוזית בישראל".
"ד"ר חתאם חוסיין, גאוות הכפר רמה והעדה הדרוזית, היא חלוצה בתחום הרפואי וחלוצה חברתית. חתאם היא השראה לצעירות ישראליות כולן ובייחוד לצעירות בנות העדה הדרוזית ומראה לכולנו שלעשיית טוב אין גבולות", ציינה השרה רגב.
בתקופת המאבק בנגיף הקורונה ניהלה ד"ר חוסיין את מערך הקורונה בבית חולים רמב"ם ומונתה למנהלת שתי מחלקות ייעודיות לקליטת חולי קורונה. "הדבר הכי חיובי שהקורונה גרמה לי אישית זה להכיר את ההון האנושי שלנו ברמב"ם, לא רק רופאים ואחיות, אלא את כל הצוותים", אמרה בעבר.
"עבורי הרפואה היא דרך חיים. זה המקצוע שבחרתי בו", הוסיפה. "אני מאמינה בו, ביכולת שלך להשפיע על חיים של אנשים ולעזור להם. גם בשנים האחרונות, כשניהלתי מחלקת קורונה ברמב"ם וכל המאבק שניהלנו, זה רק הראה את המקום של הרופאים והצוות הרפואי בהצלת חיים".
מנהל רמב"ם, פרופ' מיכאל הלברטל, מסר עם היוודע דבר בחירתה של ד"ר חוסיין לקחת חלק בטקס החשוב: "אני חש גאווה עצומה בבחירה של ד"ר חתאם חוסיין להשיא משואה. חתאם הוכיחה עצמה גם כאשת מקצוע מעולה בתחום המאבק בזיהומים, עם פרפקציוניזם לא מתפשר בדרישה מתמדת מכל מחלקות בית החולים להשתפר כל הזמן בתחום. אבל בתקופת הקורונה נחשפנו ליכולות מעולות שלה גם בתחום הניהול, כשלקחה על עצמה את ניהול מערך הקורונה של רמב"ם, שבתקופות מסוימות היה הגדול בארץ. היא עבדה ברציפות במשך שנתיים, יום ולילה, תחת עומס אדיר והכל במאור פנים וגישה חיובית לחיים. חתאם היא לדעתי דוגמה לאישה פורצת דרך בתחומה שעתיד מזהיר עוד לפניה".