חדשות רמב"ם

הספר שאיבד את אביו לסרטן, מספר בהתנדבות חולים אונקולוגים ברמב"ם

תאריך פרסום: 20/08/2018

מטופלים רבים בבית החולים האונקולוגי ע"ש פישמן ברמב"ם, זכו הבוקר לפינוק מפתיע: תספורת ועיצוב שיער במחלקות האשפוז עצמן. מאחורי היוזמה עומד מושי משה, בן 32 מיוקנעם עילית, מעצב שיער והבעלים של‎‏ Moshi Hair Style, אשר המראה של מחלקת אונקולוגיה לא זר לו.

בתמונה: מושי משה ואחת המטופלות בבית החולים האונקולוגי ע"ש פישמן ברמב"ם.  צילום: אלבום תמונות פרטי. 
בתמונה: מושי משה ואחת המטופלות בבית החולים האונקולוגי ע"ש פישמן ברמב"ם. צילום: אלבום תמונות פרטי.

לפני קצת יותר משנה הלך אביו של משה לעולמו, אחרי מאבק במחלת הסרטן, כשהוא רק בן 60. בתקופה שבה היה האב חולה, ליווה אותו משה באשפוזים ובטיפולים באחד מבתי החולים במרכז וחווה מקרוב את ההתמודדות עם המחלה והשלכותיה על הגוף והנפש. מאז פטירתו של האב רצה משה לעשות משהו למען מטופלים אונקולוגים, ולבסוף החליט להשתמש בניסיונו ובכישוריו ולשמח אותם באופן שהוא יודע הכי טוב – טיפוח ועיצוב שיער.

הבוקר הוא הגיע אל מחלקות רדיותרפיה וכימותרפיה בביה"ח האונקולוגי ע"ש פישמן ברמב"ם והציע למטופלים – גברים ונשים כאחד, מייקאובר שעושה טוב למראה ובעיקר לנשמה.
"ההיענות היתה גדולה והאנשים ממש שמחו", משחזר משה את האירועים, "זה מדהים כמה קל לשמח אנשים, לתת להם תקווה וחיוך. קיבלתי מהם חיבוק ענק, תחושה גדולה של סיפוק וסגירת מעגל". לדבריו של משה, זו תחילתה של מסורת והוא מתכנן להגיע שוב ולתרום מזמנו למטופלים האונקולוגים ברמב"ם.
ומכל הגילאים.