חדשות רמב"ם

הסטאז'רים בוחרים רמב"ם

תאריך פרסום: 20/12/2016

רמב"ם אירח לאחרונה עשרות סטודנטים לרפואה לקראת שלב הסטאז' שלהם. המטרה: להפגיש בין דור הרופאים החדש ליתרונות בית החולים המוביל בצפון

בתמונה: סטודנטים לרפואה ביום העיון ברמב"ם.
צילום: יח"צ.בתמונה: סטודנטים לרפואה ביום העיון ברמב"ם. צילום: יח"צ.

בימים אלו מבצעים הסטודנטים בשנה השישית ללימודיהם, את בחירתם לקראת שלב הסטאז', מבין בתי החולים בישראל. כחלק מן התחרות על ליבם של דור הרופאים הבא, התקיים ביום שישי האחרון אירוע ה"סטאז'יולוגיה" השנתי של רמב"ם בהשתתפותם של עשרות מועמדים שבאו להכיר מקרוב את המרכז הרפואי הגדול בצפון.

מזה שש שנים, מקיימת הקריה הרפואית רמב"ם יום עיון פתוח לסטודנטים לרפואה, שנה שישית, במטרה להציג בפניהם את יתרונות רמב"ם כמקום המועדף עליהם לביצוע הסטאז'. האירוע כולל הרצאות מפי גורמים בכירים בבית החולים ומפגש עם נציגי המחלקות השונות בשיטת "השולחן העגול", והוא מאורגן על ידי מחלקת השיווק בביה"ח.

יום העיון האחרון זכה להצלחה גדולה עם 130 סטודנטים שהגיעו לרמב"ם מכול הפקולטות לרפואה בארץ, האזינו להרצאות פתיחה על סטאז' והתמחות בבית החולים, כמו גם על תוכניות הפיתוח שלו מפי ד"ר מיקי הלברטל, סגן מנהל ביה"ח, פרופ' קרל סקורצקי, ד"ר איל בראון, מנהל מחלקת פנימית ח' ויו"ר ועדת הסטאז' וד"ר ליאור הכט-שגיא, נציגת המתמחים ברמב"ם.

בהמשך, קיימו הסטודנטים מפגשים סביב "שולחן עגול" עם מנהלי המחלקות והחטיבות השונות ברמב"ם, ושוחחו עימם לגבי אפשרויות ההתמחות והמחקר בבית החולים. את המפגש חתמו סיורים שהתקיימו בבית החולים החדש לילדים על שם רות רפפורט, בחדר המיון המחודש ובמחלקות הפנימיות המחודשות.

על-פי נתוני משרד הבריאות, נכון לשנת 2015, רמב"ם נמצא במקום הראשון מבין בתי החולים בצפון, בבחירת סטודנטים לרפואה לשלב הסטאז' של לימודיהם. ברשימה הארצית באותה השנה, רמב"ם הגיע למקום השלישי בבחירת הסטאז'רים (אחרי איכילוב ובילינסון), כשהוא עוקף את שיבא תל השומר (מקום שישי בדירוג) ואת הדסה עין כרם (מקום 11 בדירוג), ולמעשה זכה בבחירתם של כ-10% מהסטודנטים לרפואה בישראל לביצוע הסטאז' ב-2015.

לדבריו של ד"ר בראון, הדירוג הגבוה של רמב"ם על-ידי הסטודנטים נמשך כבר כמה שנים ברציפות, והצפי הוא שגם השנה המגמה תבוא לידי ביטוי: "רמב"ם הפך להיות אחד מבתי החולים המבוקשים בארץ לסטאז' בשנים האחרונות", מסביר ד"ר בראון, "אנחנו מאוד נרגשים ומלאי ציפייה לפגוש כאן את הדור הבא של הרפואה, ולהפוך אותם לחלק ממעגל המצוינות של רמב"ם".