חדשות רמב"ם

מצילים חיים ביום המעשים הטובים ברמב"ם

תאריך פרסום: 28/03/2017

400 ערכות לקשישים, אם לילד שהחלים ממחלת הסרטן חוזרת לשמח את ילדי המחלקה, שוטרי יס"מ ותלמידי ביה"ס מחלקים ממתקים ותרומת מח עצם שמצילה חיים: כך נראה יום המעשים הטובים ברמב"ם. אנחנו לא הפסקנו לחייך...

​צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.​צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.

ינאי, בן 19 מאזור המרכז, פוחד ממחטים מאז שהיה ילד. למרות הפוביה הלא פשוטה הזו, הוא התנדב היום לתרום מח עצם לחולה קשה הזקוק לתרומה בכדי להציל את חייו. "כשהתגייסתי נכנסתי למאגר התרומות של עזר מציון", הוא מסביר בזמן שהוא שוכב שעות ארוכות בבנק הדם של רמב"ם, מחובר למכשיר ייעודי שאוסף את תאי מח העצם, "תוך זמן קצר יצרו איתי קשר והודיעו לי שנמצאתי מתאים ב-100% לאדם הזקוק לתרומה. כשמדובר בהצלת חיים, אני מוכן לשים את הפחדים שלי בצד ולסייע". ינאי הוא אחד מיני רבים שלקחו היום חלק ביום המעשים הטובים ברמב"ם.

עשרות מתנדבים הגיעו הבוקר (יום ג', ה-28.3) לקריה הרפואית רמב"ם כדי לקחת חלק בפעילויות השונות שהתקיימו בביה"ח לציון יום המעשים הטובים שחל היום.

בלובי הבניין הראשי של רמב"ם הוצבו דוכנים שונים כדי להעלות את המודעות לנושא התרומה בקרב ציבור המבקרים והעובדים. בין הדוכנים ניתן היה למצוא: דוכן להתרמת דם של מד"א, דוכן החתמה על כרטיסי אד"י ודוכן למכירת מוצרים אשר נעשו על ידי פגועי נפש ובעלי צרכים מיוחדים המועסקים במסגרת פרויקט "שווים" ו"א.ד.נ.מ-שילובים". לצדם הקים צוות רמב"ם דוכנים נוספים: דוכן לתרגול מיומנויות החייאה בעזרת בובה חכמה ובהדרכת צוות החייאה המיומן של ביה"ח, בראשותה של אילנה דודלס ודוכן לבדיקת לחץ דם ומדדים נוספים שהופעל על ידי סטודנטים לרפואה ברמב"ם.

גם הקשישים המאושפזים בביה"ח קיבלו התייחסות מיוחדת, כאשר עשרות מתנדבי תוכנית הזה"ב של רמב"ם, בניהם תלמידי סיעוד ותלמידי ביה"ס בשפרעם, חילקו כ-400 ערכות הכוללות מתנות וברכות לכל אחד ואחד מהם. במקביל, הפנסיונרים המתנדבים בביה"ח זכו ליום הוקרה אשר כלל הרצאות ומתנות, כתודה על מעשיהם הטובים לאורך כל השנה.

את רוח המעשים הטובים הפיצו גם אנשים פרטים, חברות וגורמים בקהילה שהגיעו באופן יזום אל בית החולים כדי לבקר ולשמח את המאושפזים במחלקות המבוגרים והילדים, בניהם תלמידי ביה"ס "אהבה" בקרית ביאליק שהגיעו מלווים בשוטרי יס"מ וחילקו ממתקים בביה"ח "רות" לילדים שברמב"ם וכן תלמידי ביה"ס "חוסיין יאסין" שבעראבה, שהגיעו מלווים ברכזת החינוך שלהם אימן באדרנה, לחלק ממתקים ולשמח את ילדי המערך ההמטו-אונקולוגי ב"רות", שם טופל בעבר בנה של באדרנה. באזור ההמתנה שליד חדרי הניתוח, התמקמו מתנדבי חב"ד ברמב"ם, שחילקו למשפחות הממתינות קפה ועוגיות והנעימו את זמנם.

לדבריה של שלומית קציר, רכזת שירות לאומי, פעילות התנדבותית וקשרי קהילה ברמב"ם ומי שאחראית לפעילות יום המעשים הטובים בביה"ח, מדובר בעשייה שמחממת אל הלב: "זה פשוט נפלא לראות את כל המתנדבים הללו נרתמים לעשייה. כולם מגיעים מרקעים שונים וממקומות שונים, אך עם מטרה אחת משותפת – לגרום למטופלי ביה"ח להרגיש טוב ולשמוח". 

צפו  בסרטון כיצד עושים טוב על הלב ברמב"ם
​צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם