חדשות רמב"ם

לראשונה: 2 דוקטורנטיות נמנות על האחיות שקיבלו מלגות בטקס ע"ש שריל ספנסר ברמב"ם

תאריך פרסום: 08/12/2021 16:00

טקס חלוקת המלגות המסורתי לצוות מערך הסיעוד ה-46 במספר ע"ש שריל ספנסר ז"ל וע"ש רוזה ויהודה הרן ז"ל התקיים בקריה הרפואית רמב"ם. זו השנה ה-34 במהלכה מוענקות המלגות ע"ש רוזה ויהודה הרן ז"ל, כאשר זו גם השנה האחרונה בחלוקת המלגות, המתבצעת בטקס משותף.

בתמונה: מקבלי המלגות בטקס חלוקת המלגות ע״ש שריל ספנסר.  
צילום: הקריה הרפואית רמב״ם.בתמונה: מקבלי המלגות בטקס חלוקת המלגות ע״ש שריל ספנסר. צילום: הקריה הרפואית רמב״ם.

השנה התקיים הטקס בסימן "נתינה – מחזקת חוסן" ביום האחרון בו הודלקו 8 נרות החנוכה ובמהלכו חולקו 14 מלגות לאחיות ואחים המהווים את המודל המצטיין של הצוות הסיעודי של הקריה הרפואית רמב"ם ולומדים בתקופה זו לימודים אקדמיים. 9 מלגות הוענקו השנה על-ידי הקרן לזכרה של שריל ספנסר ז"ל, 3 מלגות הוענקו לזכרם של יהודה ורוזן הרן ז"ל, מלגה נוספת הוענקה על ידי אגודת הידידים של בית החולים ומלגה נוספת הוענקה על ידי הנהלת הסיעוד. משנת 1980 ועד היום חולקו 32 מלגות מהקרן ע"ש רוזה ויהודה הרן ז"ל, אולם כיום זו הפעם האחרונה שנתרמו מלגות מקרן זו עבור מערך הסיעוד. בין המלגאים והמלגאיות ניתן למנות לראשונה כשני דוקטורנטים, כאשר מבין יתר מקבלי המלגות הוענקו 4 מלגות לאחיות מומחיות קליניות בסוכרת, כאב וכירורגיה.

פרופ' מיקי הלברטל נשא דברי ברכה וציין עד כמה הוא גאה לעמוד בראש בית החולים המחזיק בנתון שיא בהשוואה ליתר בתי החולים, עם 93% מהאחיות המוסמכות, המחזיקות בתארים אקדמיים גבוהים. אחריו עלתה מנהלת הסיעוד של רמב"ם, הגב' גילה היימס, אשר הדגישה בדבריה את משמעות הלימודים הגבוהים וההתפתחות המקצועית הנחוצה כל כך במערך הסיעוד, לצד הוקרתה האישית לצוות הסיעודי, העוסק בין מטלותיו הרבות ליד מיטת החולה, גם בהתפתחות אישית והכנסת הידע והמדע לתוך החיים המקצועיים, במטרה לשפר את השירות למטופלים.

מאז כונן הטקס, חלקו כ-500 מלגות מהקרן ע"ש שריל ספנסר. מר אמנון רמון נציג משפחת הרן ציין בדברים שכתב למנהלת הסיעוד, כי הוא שמח לראות מקרוב כיצד הצוותים הסיעודיים ברמב"ם צמחו והתפתחו אקדמית ומקצועית במפעל העצמת הצוותים לכל אורך השנים. פרופ' חנה אדמי, מי שהייתה מנהלת הסיעוד בקריה הרפואית רמב"ם, כיבדה אף היא את היושבים בקהל בנוכחותה. את הטקס חתמה הגב' אירנה מנקר, אחות מוסמכת במרפאת סוכרת ומדריכה קלינית, שנשאה דברי ברכה ותודה בשם מקבלי ומקבלות המלגה.

הטקס אורגן והונחה על ידי ליאורה אוטיץ, מנהלת הסיעוד בחטיבת ילדים בקריה הרפואית רמב"ם, בשיתוף עם חברי יחידת פיתוח צוות במערך הסיעוד של רמב"ם, כשלצידה גם ד"ר הגר כהן-סבאן, סגנית מנהלת הסיעוד, בשיתוף עם כל הסגל המינהלי של מערך הסיעוד בקריה הרפואית רמב"ם.