חדשות רמב"ם

ממיסות את הקרח: כשאנה ואלזה באו לבקר ברמב"ם

תאריך פרסום: 18/02/2020 12:00
אנה ואלזה, גיבורות הלהיט של דיסני "פרוזן" או בשמו בעברית "לשבור את הקרח", הן אולי הדמויות המצוירות המוכרות ביותר בקרב ילדות בכל העולם. לפני כמה ימים הן הפכו למקור השראה בבית החולים "רות" לילדים ברמב"ם, כשהמטופלות הצעירות במרכז הרפואי רמב"ם התחפשו לאחיות המפורסמות והפכו לנסיכות קסומות בתוך זמן קצר. הפעילות, שנערכה במסגרת "פסטיבל חורף" שקיים בית החולים, כללה הפעלות בנושא "לשבור את הקרח", והפנינג תחפושות לילדי בית החולים, תרומת רשת "עידן 2000". בין המתחפשות היו גם אחיות במחלקות בית החולים, ששמן אנה ואלזה. שיאה של הפעילות היתה הקרנת הסרט ,"לשבור את הקרח 2" באולם הקולנוע של בית החולים, בו לקחו חלק ילדי המחלקות השונות ומרפאות החוץ. לפעילות חברה גם עמותת "שמחה לילד".
בתמונה, מימין לשמאל: לייז נאחס – מתנדבת בביה"ח, אדל וחנין ותמר שוחט - אמרכלית ביה"ח "רות" לילדים ברמב"ם.בתמונה, מימין לשמאל: לייז נאחס – מתנדבת בביה"ח, אדל וחנין ותמר שוחט - אמרכלית ביה"ח "רות" לילדים ברמב"ם.
בין המתחפשות שהפכו הבוקר את ביה"ח לילדים לזירה קסומה, הייתה טליה חנוכייב, בת 4 מנהריה, שמאושפזת באחת ממחלקות הילדים תקופה ארוכה. כמו כל ילדה בגילה, גם חנוכייב אוהבת ללבוש שמלות יפות ולהעמיד פנים שהיא נסיכה. כשקיבלה את ההזדמנות להפוך לאלזה, היא לא היססה ובתוך זמן קצר התרוצצה ברחבת לובי ביה"ח "רות" כששמלה ארוכה לגופה וצמה בלונדינית מוצמדת לראשה. "זה כיף להתלבש כמו נסיכה", אמרה בחיוך מבויש.
 
 
רוסול קאדריה, בת שלוש משפרעם, מטופלת במחלקה האונקולוגית של בית החולים ומתאוששת בימים אלה מניתוח. כשקיבלה את ההזדמנות להפוך לנסיכה, החיוך לא איחר להגיע: "היא נהנתה מאוד מהחוויה", מספרת מרווה אמה, "היא לא מורידה את הפאה הבלונדינית ואת השמלה. זה כיף גדול לראות אותה מחייכת כך".
 
תבור לנקרי, בת שנתיים מעכו, הצטרפה אף היא לחגיגות וקיבלה הפוגה מהאשפוז במחלקה הכירורגית. כשהיא מחופשת לאלזה קטנטנה, הסתובבה הנסיכה הביישנית בין כל משתפי האירוע והמיסה לבבות. "זה עוזר להפיג קצת את המתח שמגיע מהאשפוז", אומרת אמה אבישג.  
 
נסיכה אמתית נוספת שלקחה חלק בפעילות היתה אדל וחנין, בת 4 מקרית אתא, שמלווה את אחותה הצעירה המטופלת בימים אלו במחלקה האונקולוגית. כשהיא לבושה בשמלת נסיכה, מאופרת ונושאת כתר מלאכותי, הסתובבה וחנין על השטיח האדום כשהיא מנפנפת ומפזרת חיוכים לכל עבר: "זו פעילות נהדרת", אמרה אמה אנה, "החיוך על הפנים של הילדות אומר הכל".  
 
"בית חולים יכול להיות מקום קצת מפחיד ומעורר תחושות לא פשוטות עבור מטופלים בכלל וילדים בפרט", אומרת תמר שוחט, אמרכלית בית החולים "רות" לילדים, "מעבר לטיפול הרפואי שאנחנו מעניקים, חשוב לנו לחזק את הילדים ואת המשפחות. לתמוך בהם ולתת להם תחושה טובה ורוח גבית. זה פרויקט של העצמה, של האדרה. ממש כמו גיבורות הסרט, אנחנו רוצים לשבור את הקרח עבור כל מטופל ומטופלת שלנו".
 
מלבד התחפושות ואביזרי תחפושת שתרמה רשת "עידן 2000" לפעילות, העבירה החברה גם תרומת צעצועים לחדר המתנות של ביה"ח "רות" לילדים עבור המאושפזים שלא יכלו להגיע ולקחת חלק באירוע. לדבריו של ציון חזן, מבעלי רשת "עידן 2000", מדובר בפעילות מרגשת עבורו: "בני טופל ברמב"ם לאחר שנפצע באורח קשה במלחמת לבנון ה-2. מאז יש לבית החולים מקום אצלי בלב ובכל פעם שאני מגיע לפה אני מתרגש מחדש. זו זכות להיות בצד הנותן. כרשת, אנחנו שמחים להמשיך במסורת השנתית שלנו, להגיע לפה ולשמח את הילדים המאושפזים".