חדשות רמב"ם

עשרות מסכי טלוויזיה נתרמו לחולי הקורונה ברמב"ם

תאריך פרסום: 24/03/2020 14:00
בימים אלו, כשרובינו נמצאים בבידוד כזה או אחר, נראה כי אפשרויות הבידור השונות הופכות למשמעותיות ביותר בהתמודדות עם השלכות הקורונה.

בתמונה: המסכים שנתרמו לרמב"ם.
צילום: הקריה הרפואית רמב"ם. בתמונה: המסכים שנתרמו לרמב"ם. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.
לצד החשש הבריאותי, נהלי הניקיון הקפדניים והפרידה מהסביבה הקרובה, השהות בידוד רפואי היא חוויה לא פשוטה כלל עבור המטופלים. ברמב"ם הרימו את הכפפה ופנו אל מספר גופים, חברות ונדבנים שונים, אשר החליטו להתאגד ולתרום יחד לא פחות מאשר 35 (!) מסכי טלוויזיה חדשים לרווחתם של מטופלי מחלקת ה"כתר" בביה"ח.
 
התורמים, אשר ביקשו להישאר אנונימיים, מסרו כי זוהי תרומתם הצנועה למאבק בנגיף שמשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו. "בימים אלו אנו רואים את הישראלי היפה", אומרת סיגל אמסלם, ראש מדור תרומות במחלקי משאבי חוץ של רמב"ם, שיזמה את הפניה, "זה בהחלט מחמם את הלב לראות איך כולם נרתמים, כל אחד בדרכו שלו, לנושא".
 
מחלקת ה"כתר" ברמב"ם פועלת מזה כשבועיים ומכילה 30 מיטות אשפוז לטיפול בחולי קורונה. בימים אלו פועלים צוותי רמב"ם מסביב לשעון, כדי לפתוח את מחלקת "כתר" 2, אשר תאפשר אשפוז של עוד 30 חולי קורונה במצבים שונים. המחלקות ממוקמות בבית החולים הישן לילדים ברמב"ם, ע"ש "מאייר" הנמצא במתחם מבודד משאר מחלקות בית החולים.