חדשות רמב"ם

שבץ וחמישה חודשי אשפוז לא עצרו את בר המצווה המרגש של משפחת קרקו בבית הכנסת של רמב"ם

תאריך פרסום: 13/03/2024 13:00

בתחילת חודש נובמבר מצא את עצמו איתן קרקו בן ה-47, תושב כרמיאל, הסובל ממחלה אוטואימונית, באירוע מוחי מורכב, אירוע שבעקבותיו הוא הועבר לטיפול במחלקה הנוירוכירורגית שבבית החולים רמב"ם.

בתמונה (מימין לשמאל): אילת, איתן, שליו – חתן בר המצווה ותהל צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.
בתמונה (מימין לשמאל): אילת, איתן, שליו – חתן בר המצווה ותהל צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.

האירוע המוחי שפקד את איתן, אדם צעיר ופעיל, תפס את אשתו, אילת, במשימה מרכזית אחת: לסייע לבעלה לחזור לתפקוד רב ככל שניתן. האירוע המורכב של איתן אירע בתקופה במהלכה בנם בן ה-13, שליו, נדרש היה להתחיל את לימודיו אצל המלמד, שמעון דיין, לקראת העלייה תורה. עד לפני חודש מצבו הרפואי של איתן היה מורכב, אולם חל שיפור במצבו ואיתן יצא מכלל סכנה. לדברי אסתי זיגלבוים, העובדת הסוציאלית של המחלקה הנוירוכירורגית: "ברגע שאיתן יצא מהמצב המורכב וקיבלנו עבורו תאריך לשיקום, אז ניתן "האור הירוק" להתחיל לעבוד על ההכנות לבר המצווה של הבן שלו, שליו".

בשלב הזה, אילת רעייתו לא וויתרה והחלה לחשוב על דרכים לקיים את בר המצווה של שליו בנוכחות אביו. אסתי העו"סית המלווה את המשפחה מיום קליטתה במחלקה, נרתמה לעשייה ויחד עם רב בית הכנסת ברמב"ם התקיים אתמול, יום שני, א' בראש חודש אדר ב', אירוע העלייה לתורה של שליו, כשהוא מוקף באביו, אימו, אחותו תהל בת ה-9, המשפחה המורחבת וחברים קרובים. לכבוד האירוע אילת הקפידה על כל פרט, החל מלבוש חגיגי עבור איתן, שלו ותהל, דרך כיבוד ובעיקר אווירה מרגשת ושמחה.

צפו בסיפור המרגש של משפחת קרקו >>