חדשות רמב"ם

משרד הבריאות: מיון רמב"ם הראה את השיפור הגדול ביותר בארץ בשביעות רצון המטופלים

תאריך פרסום: 27/11/2017

המלר"ד בקריה הרפואית רמב"ם הדגים את השיפור הגדול ביותר מבין כל חדרי המיון בארץ, כך עולה מדו"ח משרד הבריאות שפורסם בשבוע שעבר וסקר את שביעות הרצון בקרב 11,000 מטופלי חדרי המיון בישראל.

בתמונה: מיון הקריה הרפואית רמב"ם.
צילום: פיוטר פליטר
צילום: פיוטר פליטר. ​

צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם. 

של קורס הטראומה הבינלאומי
צילום: פיוטר פליטר.

צילום: פיוטר פליטר
צילום: פיוטר פליטר. 

​בתמונה: ורד הראל
צילום: גלן ווילסון
צילבתמונה: מיון הקריה הרפואית רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר צילום: פיוטר פליטר. ​ צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם. של קורס הטראומה הבינלאומי צילום: פיוטר פליטר. צילום: פיוטר פליטר צילום: פיוטר פליטר. ​בתמונה: ורד הראל צילום: גלן ווילסון ציל

מבין 25 בתי החולים אשר נבחנו בסקר, הקריה הרפואית רמב"ם הדגימה את העלייה המשמעותית ביותר בשביעות רצון באי חדר המיון, מאז 2015 - עליה של כ-16 אחוזים. יש לציין כי השיפור הגדול שבא לידי ביטוי בדו"ח מהווה אתגר לא פשוט כשמדובר בבית חולים גדול ומרכז על רפואי, המאגד אליו אלפי עובדים ועשרות אלפי מטופלים בכל שבוע.

הסקר בחן פרמטרים רבים ושונים בניהם: תחושת המטופלים כי הם בידיים טובות, מתן הסברים מצוות סיעודי ורפואי, זמני המתנה, יחס אוהד ועוד ועוד. ברמב"ם בלטו במיוחד זמני המתנה לדימות ולבדיקות מעבדה, כאן קיבל המיון ציון הגבוה מהממוצע הארצי.

באותו הסקר צוין לטובה גם מיון בית החולים "רות" לילדים שזכה לאחד הדירוגים הגבוהים בארץ מבחינת שביעות רצון המטופלים - ציון של 88.8%. מדובר בהישג אותו מיון הילדים ברמב"ם משמר כבר כמה שנים.

"הנתונים הללו אינם מובנים מאליהם", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, "הקריה הרפואית רמב"ם, מרכז על לטראומה ובית החולים הגדול בצפון, מרכזת אליה מאות פונים מכל האזור, ביניהם המקרים הקשים המורכבים ביותר. מחויבותנו לטיפול בחולים המורכבים ופצועים שנמצאים במצבים מסכני חיים מייצרת לעיתים רבות מצבים של עומסים וזמני המתנה ממושכים למטופלים אחרים. בד בבד צוות המיון, כמו גם צוותים במחלקות אחרות פועלים במצבים של מחסור גדול בכוח אדם, תקציב ותשתיות ובכל זאת נותנים את טיפול בלתי מתפשר, בתנאים לא פשוטים.

הנהלת רמב"ם, יחד עם הנהלת המיון וגורמים נוספים בבית החולים עושה מאמצים רבים להתמודד עם הפערים ולהעמיד את האדם במרכז. מהלכים רבים נעשו ויעשו כדי להעלות את שביעות רצון מטופלינו, מבלי להתפשר על איכות הטיפול והחתירה למצוינות. אין לי ספק שנעמוד בהצלחה בכל האתגרים".

כחלק משיפור השירות במיון רמב"ם, בשבוע שעבר נחנכה אפליקציה חדשה לרווחת המטופלים, המאפשרת לבאי המיון לקבל מעקב אחר השלבים בבירור שהם עוברים במלר"ד, באמצעות העברת מסרים ישירים לפלאפון.