חדשות רמב"ם

ביה"ח "רות" לילדים אירח פעילות ספורטיבית פראלימפית

תאריך פרסום: 19/11/2017

קומת מרפאות החוץ בביה"ח "רות" לילדים ברמב"ם רעשה וגעשה הבוקר כשהאזור הפך למתחם ספורט מלא אדרנלין וכיסאות גלגלים. מטרתו של האירוע, יוזמה של הוועד הפראלימפי הישראלי והתאחדות הישראלית לספורט נכים, בשיתוף עם ביה"ח "רות" לילדים, הייתה לחשוף בפני ילדים הנמצאים בתהליך שיקום או לאחריו את ענפיי הספורט הפראלימפי ובכך ליצור עבורם מעבר מהתהליך השיקומי לתהליך הספורטיבי ובהמשך אף ההישגי

​​צילומים: מתוך הפעילות ברמב"ם.
צילום: פיוטר פליטר. ​

צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם. 

של קורס הטראומה הבינלאומי
צילום: פיוטר פליטר.

צילום: פיוטר פליטר
צילום: פיוטר פליטר. 

​בתמונה: ורד הראל
צילום: גלן ווילסון
צילום: פיוטר פליטר, דוב​​צילומים: מתוך הפעילות ברמב"ם. צילום: פיוטר פליטר. ​ צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם. של קורס הטראומה הבינלאומי צילום: פיוטר פליטר. צילום: פיוטר פליטר צילום: פיוטר פליטר. ​בתמונה: ורד הראל צילום: גלן ווילסון צילום: פיוטר פליטר, דוב
בין הפעילויות שבהם לקחו חלק ילדים עם מוגבלויות שונות כמו גם ילדים שאינם סובלים ממגבלות שכאלה, נהנו המשתתפים מפעילות אתלטיקה, כדורסל, טניס שולחן ובוצ'יה (משחק הדומה לכדורת ומותאם לבעלי מוגבלות גופנית קשה, בעיקר בגפיים העליונות), כמו גם עמדת איפור פנים ומוזיקה קצבית. 
את הפעילות ליוו נציגי הוועד הפארלימפי, ביניהם גם ספורטאים, שהציגו בפני המשתתפים את יתרונות הספורט והאפשרויות העומדות בפניהם. 
עבור קארן ליבוביץ’ סווט, מי שאחראית על תיאום פעילות ההתאחדות מול בתי חולים ומשמשת גם כרכזת ענף השחייה בהתאחדות, הפעילות ברמב"ם היא בבחינת סגירת מעגל. כשהייתה בת 6 חלתה בסרטן וטופלה במשך שנים ארוכות במערך ההמטו-אונקולוגי לילדים בביה"ח. המאבק במחלה הוביל גם לכריתת רגלה של ליבוביץ', אך היא הצליחה להתגבר עליה ואף הפכה לספורטאית שייצגה את ישראל בתחרויות שחייה רבות בעולם. "הפעילות הזו היא בראש ובראשונה עבור הילדים", אומרת ליבוביץ', "העידוד לעשיה ספורטיבית מוביל לתרומה פיזית אבל גם נפשית ובעיקר לפיתוח העצמאות שלהם וזו נקודת פתיחה טובה. דרך הספורט אפשר להתקדם בהרבה מאוד תחומים בחיים בהצלחה". 
לדבריו של ד"ר רונן בר-יוסף, רופא ריאות ילדים ואחראי מרפאת פעילות גופנית ומאמץ בבית החולים "רות" לילדים, לפעילות מסוג זה יש משמעות גדולה וארוכת טווח עבור הילדים: "זה מאוד מרגש לראות את הילדים שלנו לוקחים חלק בפעילות כזו", אומר ד"ר בר-יוסף, "פעילות גופנית הינה חווייתית, מעודדת החלמה ויעילה כמו טיפול תרופתי ובמקרים רבים אף יותר יעילה לטווח ארוך עם פחות תופעות לוואי. היום המרגש הזה הפגיש בין ילדים המאושפזים זמנית במחלקות השונות וילדים בעלי מוגבלויות בדרך הכי טבעית ונוחה – משחק והנאה. אנו במרפאה ובבית החולים לילדים מאמינים שזו הדרך הנכונה להתקדם לעתיד בריא יותר. מחלות כגון ציסטיק פיברוזיס, מום לב מולד או נכות הדורשת כסא גלגלים אשר עד לאחרונה הגבילו ילדים מלהיות פעילים, הינן עבורנו הזדמנויות לפעילות גופנית ורפואה מותאמת אישית בצורה מדעית ומדויקת וברמה הגבוהה ביותר. אנחנו כבר מחכים ליום הפעילות הבא".