היחידה לנוירואורולוגיה

זוהר כהן


זוהר כהן סיימה תואר B.Pt בפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה ב-2005. מאז ממשיכה ומשתלמת בקורסים מתקדמים בתחום האבחון והטיפול הפיזיותרפי בשרירי רצפת האגן. כיום עוסקת באבחון, טיפול ושיקום רצפת האגן, וגם טיפולים אורתופדיים.

עבדה כ-11 שנים ב"מכבי שירותי בריאות" והתקדמה לנהל את המכון לפיזיותרפיה בקופה. מ-2018 עובדת כפיזיותרפיסטית של היחידה לנוירו-אורולוגיה ברמב"ם ומקבלת גברים ונשים בכל הגילאים.
 
תחום הפיזיותרפיה של רצפת האגן עוסק באבחון וטיפול בבעיות כמו אי-שליטה בשתן, קושי בהתרוקנות, צניחה של איברי-האגן, עצירות, כאבי-אגן, כאבים ביחסי-מין. התחום כולל גם שיקום רצפת האגן לאחר לידה ולאחר ניתוחים (כריתת ערמונית, ניתוחים גינקולוגיים ואחרים).
זהר הרחיבה את  שיטות הטיפול והשיקום של שרירי רצפת האגן על מנת להשיג תוצאות טיפוליות מיטביות. מעבר לעבודה הישירה על השרירים, דואגת לבצע הדרכה של המטופלים לעבודה יעילה עם שרירים אלו ביומיום, בספורט, הדרכה לכיווץ והרפייה נכונים של שרירי רצפת האגן וסנכרון עם פעולת הנשימה, הדרכה להרגלי שתייה והתרוקנות נכונים.

זהר משלבת שימוש בביופידבק ובגירוי חשמלי לחיזוק שרירי רצפת האגן.
כמו כן, מתבצעת הדרכה לתרגול ספציפי של שרירי רצפת האגן במנחים סטטיים ודינמיים, טיפול בצלקות ניתוחיות, טיפול בכאבים ביחסי מין ושיטות טיפול ייחודיות וחדשות כגון עיסוי ייחודי של הבטן (עיסוי ויסצרלי).
 
תוכנית הטיפול נבנית על פי צרכי המטופל ולצורך השגת המטרות התפקודיות המשמעותיות עבורו.
פגישה טיפולית אורכת כשעה וכוללת אבחון, בדיקה וטיפול.