פוריות הגבר

תמונה ראשית

פוריות הגבר

לפי הספרות הרפואית כ- 15% מהזוגות נתקלים בקשיים בכניסה להריון וכבמחציתם בעיית הפוריות קשורה לגבר. בעיית פריון היא בעיה זוגית של הגבר והן את האישה, ולצורך טיפול  מתקיים שיתוף פעולה בין רופא הנשים, האורולוג המטפל בגבר ומעבדת הפוריות, המשתמשת בטכנולוגיות מתקדמות על מנת להביא להפריית הביצית על ידי הזרע. ככל שנצליח לשפר את איכות הזרע – יגדלו הסיכויים להשגת הריון.
במרפאת פוריות הגבר ביחידה לנוירו-אורולוגיה בבית החולים רמב"ם מבוצעת הערכה מלאה של בעיית הפוריות של הזוג, עם התמקדות בעיות פוריות אצל גברים, על ידי  צוות רב מקצועי, הכולל אנשי מקצוע מובילים מתחום רפואת התפקוד המיני של הגבר ושל האישה, הן בהיבט הרפואי והן בהיבט הפסיכולוגי-סקסולוגי. הצוות מלווה את הזוג בהתמודדות עם בעיית הפוריות ומציע את מתכונת הטיפול הייחודית לזוג במטרה לשפר את סיכויי השגת הריון. 

בדיקות המבוצעות במסגרת המרפאה לפוריות הגבר

הערכה רפואית לטיפולי פוריות לגבר

הערכה בבעיות פוריות אצל גברים  כוללת  תשאול לגבי מצב הבריאות הכללית, שימוש בתרופות, העבר הרפואי וניתוחים בעבר, וכן בדיקה גופנית של שק האשכים והאשכים. בהמשך מבוצעות בדיקות דם כלליות ובדיקת הורמונים הקשורים לנושא פריון הגבר. בהתאם מופנה המטופל לבדיקת אולטרה-סאונד של האשכים.

טיפולים

ניתוחים לטיפולי פוריות לגבר:

ניתוח ורידי האשך: הסיבה השכיחה לבעיות פוריות אצל גברים היא הרחבה לא תקינה של ורידי האשך (דליות האשך, וריקוצלה). הטיפול בוריקוצלה הוא טיפול ניתוחי או טיפול בצנתור ורידי האשך. קיימים סוגי ניתוחים שונים לטיפול בוריקוצלה, לכל שיטת ניתוח יתרונות וחסרונות. הטיפול הניתוחי המתקדם ביותר בוריקוצלה הוא ניתוח תחת מיקרוסקופ – ניתוח בגישה מיקרו-כירורגית. שימוש במיקרוסקוף המגדיל את הפרטים בשדה הניתוח מאפשר ביצוע הניתוח בצורה מדוקדקת ביותר. מקובל ששיטת ניתוח זו מביאה לשיעור הצלחה גבוה יותר מניתוחים אחרים של ורידי האשך.

הפקת זרע

במקרים רבים בבעיות פוריות אצל גברים , לגבר יש קושי להגיע לשפיכה לשם הפקת נוזל הזרע, הפיתרון הוא השראת שפיכה על-ידי גירוי חשמלי של השרירים המעורבים בפעולת השפיכה הטבעית ולפליטה של הזרע מאיבר המין.  למעשה, בפעולת האלקטרו-אג'קולציה, הגירוי החשמלי והמבוקר מחליף את הגירויים החשמליים המועברים מהמח ומחוט השדרה. מצבים שכיחים בהם קיימת תופעה זו של חוסר שפיכה הם פגיעות בחוט השדרה בעקבות חבלות או מחלות מערכת העצבים  ניתן כמו כן להשתמש בשיטה זו להפקת זרע ושימורו בנערים ובמתבגרים צעירים לפני טיפול אונקולוגי. לפרטים נוספים על הטיפול>

ניתוח להפקת זרע מהאשך:  ניתוח הפקת תאי זרע בגישה מיקרו-כירורגית (Micro-TESE, מיקרו-טסה) נחשב בעולם כניתוח המוביל להפקת זרע. גם ניתוח זה מבוצע תוך שימוש בהגדלה על ידי מקירוסוקף כירורגי. תאי הרע המופקים מהאשך מעברים למעבדה לםריון ולשימוש בהפריות מבחנה

טיפולים לא ניתוחיים לטיפולי פוריות לגבר

במרפאה בעיות פוריות אצל גברים  ניתנים גם טיפולים תרופתיים לא ניתוחיים לשיפור איכות הזרע, כמו טיפולים הורמונליים לגבר הסובל מהפרעות הורמונליות. במקרים מיוחדים טיפול הורמונלי מותאם אישית עשוי לשפר את איכות הזרע, לשפר את סיכויי ההצלחה בטיפולי הפוריות, לשפר את הזקפה ואת החשק המיני

יעוץ פסיכוסקסולוגי – מיני: זוגות רבים המתמודדים עם קשיי פוריות מתמודד גם עם בעיות בין אישיות, זוגיים ולעיתים משפחתיים וחברתיים. הפעילות המינית הופכת מתוזמנת לפי המלצות הרופאים והזוגיות לעיתים נדחקת לקרן זווית. צוות היחידה לנוירו-אורולוגיה בתחום התפקוד המיני של גבר ושל האישה, אורולוגים, גינקולוגים וסקסולוגים יכולים לסייע בהיבטים הנפשיים של הטיפול בבעיית הפוריות.

יעוץ נוסף לפני החלטות משמעותיות בטיפולי הפוריות: בטיפול בבעיות פוריות לעיתים מגיעים לצומתי החלטה לא פשוטים. האם להמשיך ולנסות להשיג הריון ספונטני או להתחיל בברור רפואי? האם לטפל באישה או בגבר? אולי בשניהם? האם ברורה הסיבה לבעיית הפוריות או שיש צורך בבדיקות נוספות? האם קיימת בעיה שלא ניתן לגלותה או שלא ניתנת לטיפול? למתן מענה על שאלות אלה וכל שאלה נוספת שמתעוררת, הצוות הרב מקצועי עומד לרשות הזוג כדי לעבור על המידע הרפואי הקשור לבעיית הפוריות ולסייע "בדעה שנייה".

 


 

זימון תורים - נוירואורולוגיה

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם.

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

יש לוודא שפרטיכם המלאים מעודכנים בהפניה.

מומלץ להוריד לטלפון הנייד את אפליקציית Dial My App המסייעת בזימון תור 24/7
להורדת האפליקציה>

מידע למטופל

קבלה לאשפוז
בהגיעכם למחלקה או למרפאה לאשפוז או לטיפול יומי, תעברו תהליך קליטה למחלקה, יבוצעו הבדיקות הנחוצות ותערך היכרות בינכם לבין הצוות הרפואי. שיתוף המידע בין מטופל למטפל חשוב ביותר לתהליך הטיפול.
סדר העדיפות לקבלת הטיפול במחלקה נקבע לפי זמן הגעתך למחלקה. אולם, סדרי העדיפויות משתנים בשל חומרת המצב של המטופלים האחרים. יתכן שתהליך הקליטה יתארך ותאלצו להמתין עד שאיש צוות יוכל לסייע לכם. אנא קבלו זאת בהבנה. בכל שלב בהמתנה, במידה ואינכם חשים בטוב - פנו מידית לאחד מאנשי הצוות.


להלן הדברים שרצוי להכין לקראת אשפוז:

 


התחייבות ומסמכים רפואיים:

  •  הפנייה מרופא
  • טופס 17-התחייבות כספית של קופת החולים שלכם, כלפי בית החולים לייעוץ בנושא
  • מסמכים רפואיים
  • רשימת תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע
  • מכתבי שחרור מאשפוזים קודמים
  • תרשימי אק"ג קודמים
  • תוצאות בדיקות דימות קודמות
  • תוצאות בדיקות מעבדה קודמות
  • ציוד אישי


למידע נוסף על קבלה לאשפוז >

אשפוז יום למטופלים
• אשפוז יום נועד מטופלים אשר עוברים בדיקה או טיפול ומשתחררים באותו היום.
• על החולה לתאם מראש את מועד הטיפול למידע נוסף אודות זימון תורים  - מרכז מידע וזימון תורים, פועל בימים א'- ה' 08:00 עד 16:00  5324* 04-7773568 |  [email protected]

שחרור לאחר אשפוז
•המטופל מתבקש לא לעזוב את בית החולים ללא מכתב שחרור / סיכום טיפול של הרופא.
•חולה שמצבו הרפואי מאפשר המשך בירור או טיפול במסגרת רופאי הקהילה ישוחרר הביתה עם קבלת מכתב שחרור בדלפק קבלת חולים לצורך שחרור אדמיניסטרטיבי.
•הרופאים מכינים את מכתבי השחרור לקראת הצהריים ולכן שעת השחרור המקובלת היא בסביבות השעה 16:00.
•הצוות הרפואי במחלקה יסביר לחולה את ממצאי הבדיקות והמלצותיו, שיתוף הפעולה שלך עם תוכנית הטיפול המוצעת מעלה את סיכויי הצלחת הטיפול.
•את מכתב השחרור יש להציג בהקדם לרופא המטפל, להמשך טיפול ומעקב על פי ההמלצות הרפואיות..
•ניתן לצפות בחלק ממסמכי האשפוז יום למחרת השחרור באתר האינטרנט של רמב"ם בכתובת www.rambam.org.il
•חולים נפגעי תאונות דרכים מתבקשים להמציא אישור מן המשטרה על התאונה כדי לגבות את התשלום מחברת הביטוח.
שעות ביקור:
•הצוות הרפואי בקריה הרפואית רמב"ם פועל בכדי להעניק למטופלים ולמאושפזים את הטיפול הרפואי ותנאי האשפוז הטובים ביותר. ברצוננו לאפשר ביקורים, אך גם לשמור על מנוחת המטופלים , אנא הקפידו להגיע בזמנים שהוקצבו לכך.

שעות הביקור במחלקות האשפוז

שעות ביקור: ראשון-שבת 10:00-14:00 | 16:00-21:00

מידע חיוני נוסף אודות האשפוז בבית החולים רמב"ם תוכלו למצוא בעמוד אשפוז ברמב"ם
למידע אודות חובות וזכויות של המאושפזים במחלקות עברו לעמוד חובות וזכויות המטופל .
בעת הביקור בבית החולים רמב"ם מציע לשירותכם שירותים נלווים אשר עשויים להקל על השהות בבית החולים, כגון תרגום סימולטני, השכרת טלוויזיה, שירותי השגחה פרטית , בית כנסת ובית תפילה מוסלמי. בבניין הראשי של בית החולים עומד לרשותכם מרכז קניות סגול הכולל בתי קפה, מסעדות וסניף שופרסל. כמו כן לרשותכם כספומט, סניף דואר ישראל, רשת אלחוטית Wifi חופשית וכן שירותים משלימים לטיפול כגון יד שרה. לפרטים נוספים ראו עמוד שירותים נלווים.

לפירוט על כלל השירותים ומידע שימושי נוסף עברו לעמוד הלובי הכולל את ריכוז המידע למטופל ולמבקר

צרו איתנו קשר

פרטי התקשרות: