כירורגיה פה ולסתות

פרופ' רפאל נגלר

מספר טלפון של פרופ' רפאל נגלר04-7771743

פרופ' חבר רפי נגלר הוא רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פה ולסתות ברמב"ם, שסיים את התמחותו ב-1996 ושימש כיו"ר הועדה המקצועית של כירורגיה פה ולסתות מטעם המועצה המדעית בשנים 2008-2012. פרופ' נגלר סיים ב- 1984 את לימודי רפואת שיניים בהדסה ((DMD ובאותה שנה גם סיים את לימודיו לקראת תואר שני בכימיה אי אורגנית (MSc) באוניברסיטה העברית, ירושלים. ב- 1996 סיים לימודים לקראת תואר PhD בביוכימיה באוניברסיטה העברית, ירושלים וב-2002 סיים את לימודי הרפואה בטכניון (MD). בשנת 2002 גם סיים את לימודיו לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב במסלול מנהל מערכות בריאות (MHA).

פרופ' נגלר מנהל מעבדת מחקר בביה"ס לרפואה בטכניון ובעל שם עולמי. הוא חבר במערכות עיתונים שונות, מוזמן תדירות לשאת הרצאות ולשבת ראש בכינוסים בין לאומיים וזכה בפרסי מחקר שונים. פרופ' נגלר הדריך עשרות רבות של תלמידי מחקר ופרסם למעלה מ-150 מאמרים, שמהם רבים בעיתונים מובילים בתחום האונקולוגיה והביוכימיה הקשורה לסרטן. מהגילויים החשובים העולים ממחקרו של פרופ' נגלר ניתן לציין את גילוי הימצאותם של יוני מתכות מעבר מעצימי רדיקאלים חופשיים ברוק, דבר המסביר את הנזק החמור הנגרם לבלוטות הרוק במהלך טיפול ראדיוטרפי לאזור הראש והצוואר.

המעבדה בראשות פרופ' נגלר עוסקת בהיבטים שונים של סרטן הפה, של בלוטות הרוק ושל נזקי רדיקאלים חופשיים ועשן סיגריות. הוא עומד בראש שיתופי פעולה מחקריים עם קבוצות בארץ ובחו"ל. המעבדה נחשבת למובילה בתחומה בארץ וזוכה למוניטין בין לאומי. לאורך השנים נרשמו פטנטים רבים הנובעים מהמחקרים השונים שנעשו במעבדה.
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed