המרכז לנוירוכירורגיה תפקודית

תמונה ראשית - הפרעות תנועה

המרכז לנוירוכירורגיה תפקודית

המרכז לנוירוכירורגיה תפקודית במערך הנוירוכירורגי מציע טיפולים כירורגיים חדשניים להפרעות תנועה שונות, בהן פרקינסון, רעד ראשוני, דיסטוניה ועוד. הטיפול הראשוני בחלק גדול מהמחלות האלה הוא לא ניתוחי, עם טיפול תרופתי הניתן על ידי נוירולוג. לכן, מופעל ברמב"ם צוות רב תחומי הכולל ומנוירוכירורג המתמחה בטיפול ניתוחי בהפרעות תנועה, נוירולוג המומחה בטיפול בהפרעות תנועה. בנוסף שותפים לצוות גם נוירו-פיזיולוג ומומחה בדימות מוחי. הצוות מסתייע בצוות הפיזיותרפיה, העבודה הסוציאלית והנוירו-פסיכולוגיה של בית החולים. הצוות כולו מעריך את התאמת החולים לטיפולים באספקטים שונים – נוירולוגיים, נפשיים, תפקודיים, התמיכה החברתית והמשפחתית ועוד.

אחד החידושים העיקריים במרכז הוא הכניסה לתחום הנוירומודולציה - אפנון עצבי -  בו מפעילים מניפולציה חשמלית על תאי עצב במוח ודרכם משפיעים על התנהגויות המטופל ללא התערבות ניתוחית. בין הטכניקות בהן נעשה שימוש ניתן למנות את ה TMS (גירוי מגנטי תוך-גולגלתי)  המטפלת בטווח רכב של בעיות נפשיות ע"י הפעלת שדות מגנטיים על קליפת המוח,  ואת האולטרסאונד הממוקד (FUS) המשמש לטיפול לא פולשני בהפרעות רעד ראשוני ופרקינסון באמצעות צריבה של אזור ממוקד במוח.  בנוסף  נעשה שימוש בקוצבים שונים כמו הקוצב הווגאלי (VNS)  המהווה טיפול חדשני באפילפסיה, כאבי גב שליטה בסוגרים, פרקינסון וואפילו  תסמיני דיכאון.

למידע נוסף על טיפול בהפרעות תנועה

ד"ר ליאור לב טוב

ד"ר ליאור לב טוב

ד"ר ליאור לב טוב הוא רופא בכיר במחלקה הנוירוכירורגית ברמב"ם, בוגר המסלול למצטיינים ברפואה והנדסה ביורפואית בטכניון. כרופא-מהנדס היה שותף לפעילות מחקרית פורצת דרך בתחום מדעי המח בטכניון וכן שותף במספר חברות הזנק לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות.

ד"ר לב טוב השלים את הסטאז' בבית חולים רמב"ם ומיד לאחריו התחיל את ההתמחות במחלקה הנוירוכירורגית. במהלך ההתמחות השתלב עם צוות הפרעות תנועה לטיפול חדשני בחולים ע"י אולטרסאונד ממוקד מונחה תהודה מגנטית (MRI) והשתלת אלקטרודות לגרייה מוחית עמוקה (DBS).

זימון תורים - נוירוכירורגיה תפקודית

שימו  לב – זמינות התורים בזימון אונליין זהה לזו שבמוקד הטלפוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור שלחו דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.