מערך נוירולוגיה

פרופ' דוד ירניצקי

מספר טלפון של פרופ' דוד ירניצקי04-7778844

פרופ' דוד ירניצקי הוא בוגר הפקולטה לרפואה של הטכניון, סיים התמחות בנוירולוגיה ברמב"ם, ותת התמחות בכאב ומחלות עצב-שריר באוניברסיטת מדעי הבריאות של אורגון, בפורטלנד, אורגון, ארה"ב.

הוא מכהן כמנהל המחלקה לנוירולוגיה ברמב"ם, וכראש המעבדה לנוירופיסיולוגיה קלינית של הפקולטה לרפואה של הטכניון. נושא המחקר העיקרי שלו הוא הבנת מנגנוני עיבוד כאב וכיצד ניתן לישם הבנות אלה בפעיות הכאב הקלינית. בנוסף לפיקוח על הכשרתם של המתמחים בנוירולוגיה, הוא גם מנחה תלמידי תואר שני ושלישי בנוירופיזיולוגיה של כאב. הוא זכה במספר מענקי מחקר מגופים כמו צבא ארה"ב, האיחוד האירופי, הקרן הלאומית למדע, הקרן הדו לאומית ישראל-ארה"ב, מכון המחקר במיגרנה (ארה"ב) ועוד. הוא מכהן כיושב ראש ועדת המחקר של קבוצת הענין בכאב נוירופתי, בתוך ארגון הכאב העולמי.

פרופ ירניצקי זכה לאחרונה בפרס על שם רון מלזק על מאמר הכאב הטוב ביותר בשנת 2014, ונתן הרצאת מליאה בכנס הכאב העולמי ב 2014. הוא חבר מערכת בעיתון הכאב האירופי, ועד לא מזמן היה חבר מערכת בעיתון Pain. מזה 6 שנים הוא מוביל קבוצת חוקרים עולמית בנושא אפנון כאב מותנה (conditioned pain modulation), פרסם שני מאמרי המלצה עם חברי הקבוצה, השלישי בהכנה. פרסם מעל 160 מאמרים, וכן מספר פרקים, מאמרי מערכת, מאמרי סקירה ומטה-אנליזות. הוא מרצה דרך קבע על בימות הכנסים העולמי והאירופי לכאב, וחבר בועדות מדעיות של הכנסים הרלוונטיים.
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed