מכון גסטרואנטרולוגיה

ד"ר חגי בר יוסף

מספר טלפון של ד"ר חגי בר יוסף04-7771180

ד"ר חגי בר-יוסף הינו רופא בכיר במכון ומוביל את מעבדת המחקר של המכון הגסטרואנטרולוגי ברמב"ם. ד"ר בר-יוסף מתמקד בטיפול בחולים הסובלים מתת תזונה ומהשמנת יתר כחלק ממרפאת התזונה המורכבת בבית החולים. הוא האחראי הקליני על המרכז לטיפול במיקרוביום ברמב"ם ומתמחה בהשתלות חיידקי מעי (FMT).
 
ד"ר בר-יוסף הוא בעל תואר דוקטור לרפואה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב (2012). הוא סיים התמחות ברפואה פנימית בהצטיינות ואחריה התמחות-על בגסטרואנטרולוגיה ברמב"ם, הקריה הרפואית לבריאות האדם.
 
ד"ר בר-יוסף עוסק במחקר קליני ובסיסי. בשנת 2019 נסע להשתלמות (פוסט-דוקטורט) במעבדת מיקרוביולוגיה באוניברסיטת בריטיש קולומביה (UBC), בוונקובר, קנדה, שם עסק בחקר החיידקי המעי (מיקרוביום) והשפעת התזונה עליהם. ד"ר בר-יוסף זכה במספר מלגות ומענקי מחקר תחרותיים. הוא הציג את מחקריו בכנסים בינלאומיים וכן פרסם למעלה מ-20 מאמרים אקדמיים בעיתונים מובילים.

ד"ר בר-יוסף הינו מרצה בכיר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון. מחקריו בוחנים את השינויים באוכלוסיית חיידקי המעי במצבי מחלה שונים והתגובה להשתלת חיידקי מעי (FMT), הרכב גוף והתגובה להתערבות תזונתית, וסביבת המעי במחלות מעי שונות, כולל מחלת מעי דלקתית (IBD).
 
ד"ר בר-יוסף קיבל פרסי הצטיינות מהפקולטה לרפואה של הטכניון על פעילות הדרכה ומעורבות בחינוך רפואי. הוא אחראי על קורס מבוא לתזונה קלינית בפקולטה לרפואה ומדריך סטודנטים ומתמחים בעבודות מחקר.
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed