רפלקסולוגיה

תמונה ראשית-רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה אחת משיטות המגע בטיפול המשלים. קיימות עדויות כי עוד בעת העתיקה נהגו במזרח הרחוק, במצריים והודו, לטפל דרך כפות הרגליים. בראיה הוליסטית על-פי שיטה זו, קיים בכפות הרגליים ייצוג וקשר אל אברי הגוף והנפש.

הרפלקסולוגיה המוכרת כיום פותחה במערב על-ידי דר' וויליאם פיצג'רלד, מומחה אמריקני לרפואת אף-אוזן-גרון, אשר הגיע למסקנה כי באמצעות לחיצה ועיסוי בנקודות שונות בכף הרגל ניתן להשפיע על מערכות הגוף ולהביא להקלה בכאב ובתסמינים שונים. לאורך השנים התפתחה הרפלקסולוגיה והפכה לטיפול פופולרי ומבוקש.

על-פי שיטה זו, באמצעות שילוב של טכניקות מגע, עיסוי ולחיצה, בנקודות מסוימות ומכוונות בכפות הרגליים, ניתן לאבחן ולטפל בתסמינים גופניים ורגשיים שונים ובכך להשפיע על הגוף כולו. למשל במצבי עייפות, כאב, חולשה, הפחתת מתח וחרדה, השפעה לטובה במצבי חוסר איזון הורמונלי ושיפור פעילות מערכת העיכול.

הטיפול ברפלקסולוגיה ניתן למטופלים בטיפול יום במכון ההמטולוגי, במטרה להקל ולסייע להם ככל שאפשר, במהלך ובשילוב קבלת הטיפול הרפואי המקובל.
במפגש הראשון עם הרפלקסולוגית נערך למטופל תשאול לגבי מצבו הרפואי תוך התייחסות לתופעות הלוואי של הטיפול אותו הוא מקבל ולתרופות אותן הוא נוטל וכן, בחינה של כפות הרגליים, על מנת להתאים את הטיפול באופן מיטבי. הטיפול נעשה לרוב בשכיבה.

ניתן לפנות לצוות המטפל במכון ההמטולוגי ולבקש טיפול ברפלקסולוגיה.

הטיפול מותנה באישור רופא.