ניתוחים אורתוגנטיים לטיפול בעיוותי פנים ולסתות

ניתוחים אורתוגנטיים לטיפול בהפרעות גדילה של הלסתות במבוגרים, כולל מתיחת עצמות והשתלות עצם בשיטות מתקדמות.​


רקע

טיפולים בעיוותים התפתחותיים של הלסתות נעשים ברובם, בגילאים שלפני הגיוס לצבא, וכוללים בעיקר:

טיפולים בילדים הנולדים עם חיך שסוע.
טיפולים בנערים ונערות מתבגרים עם שינויים בגדילת הלסתות.
טיפולים בילדים הסובלים מתת-התפתחות של הלסת התחתונה.

לפני הניתוח


על מנת להיבדק במרפאת פה ולסת עם בעיה באחד מהתחומים האלה,יש לדאוג למכתב מהרופא המטפל והתחייבות מקופת החולים המבטחת. יש כמובן,להביא את כל המסמכים הרפואיים, הבדיקות והצילומים השייכים לעניין, היכולים לקדם וליעל את הטיפול בתחומים אלה.

  • טיפול בילדים הנולדים עם חיך שסוע - ילדים הנולדים עם חיך שסוע מטופלים במחלקתנו כבר מגיל צעיר לצורך שיחזור. השיחזור עצמו מתבצע בהליך ניתוחי.
  • טיפולים בשינויים בגדילת הלסתות - נערים ונערות מתבגרים עם שינויים בגדילת הלסתות, הגורמים לבליטת לסת עליונה או תחתונה, מאובחנים במחלקתנו בעזרת סדרת צילומים מיוחדת. לגבי נערים ונערות אלו, נקבעת תוכנית טיפול פרטנית, הכוללת יישור שיניים ולאחר מכן ניתוח לסתות.
  • טיפולים בתת-התפתחות של הלסת התחתונה - בשנים האחרונות הצטבר במחלקתנו ניסיון רב, בתחום חדשני של טיפול בתסמונת של "דום נשימה בשינה", בילדים הסובלים מתת-התפתחות של הלסת התחתונה, ובעקבותיה לצניחת הלשון לאחור עד כדי סכנת חנק. הטיפול בבעיה מתבצע בהליך ניתוחי.

במהלך הניתוח


שחזור חיך שסוע - הניתוח לשחזור חיך שסוע מתבצע ע"י השתלת עצם ללסת עליונה, ובהמשך קידום הלסת למקומה ע"י מתיחה או ניתוח קידום. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ובאשפוז.

ניתוחים לטיפול בשינויים בגדילת הלסתות - אלה ניתוחים מורכבים,הנערכים עם תום הגדילה, בהם מנסרים את עצמות הלסתות על פי תכנון מראש ומעמידים אותן בעמדה חדשה. ההעמדה החדשה של הלסתות גורמת לשינוי תפקודי ואסטטי של מבנה עצמות הפנים, ותורמת רבות הן לשיפור דימוי הגוף והן לשיפור הדימוי העצמי של הנערים והנערות המתבגרים. הניתוחים מתבצעים בהרדמה כללית ובאשפוז.

ניתוח לטיפול בתת-התפתחות של הלסת התחתונה – הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית ובאשפוז. הניתוח עצמו מתבצע בשיטה של מתיחת עצמות הלסת בטכנולוגיה חדישה, המביאה לשיפור ניכר במצבו של הילד, כפי שעולה גם מבדיקות מעקב, שבוצעו במטופלים במעבדת השינה של הטכניון.


לאחר הניתוח

לכל שלושת הטיפולים הניתוחים שהוזכרו לעיל,דרושה תקופת מנוחה והחלמה של מספר שבועות.
חשוב לציין,כי שלושת תחומי כירורגיה פה ולסתות שפורטו לעיל כלולים בסל הבריאות ומכוסים כספית ע"י הגורמים המבטחים.

זימון תורים - כירורגיה פה ולסתות

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור שלחו דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.