כתבות

מתחילים מהיום!

תאריך פרסום: 01/07/2016

​לא ממחר, לא אחרי החופשה ולא אחרי הבר מצווה של הילד. 9 טיפים שיעזרו לכם לרצות להתחיל לזוז עוד היום ולהתמיד בפעילות.​

מתחילים מהיום!מתחילים מהיום!

1. קבלו את ההחלטה

אם לא עשיתם ספורט מעולם, או שמצאתם את עצמכם מתחילים שוב ושוב אך לא מצליחים להתמיד - השלב הראשון והחשוב מכל הוא להחליט שאתם באמת "הולכים על זה" ומשנים את אורח החיים. החלטתם? נהדר. צאו לדרך כבר עכשיו!


2. בחרו בפעילות שמתאימה לכם

האפשרויות רבות ומגוונות - מהליכה ועד ריצה, שחייה, זומבה, חדר כושר, פילאטיס ריקוד ועוד ועוד. אם תבחרו בפעילות שמתאימה לאישיות שלכם, סביר להניח שתפיקו ממנה סיפוק והנאה וכך תתמידו. לא בטוחים מהי הפעילות ש"מתלבשת" עליכם הכי טוב? נסו כמה אפשרויות ולאחר מכן התמקדו בפעילות המתאימה לכם ביותר. ואל תתפשרו - קשה עד בלתי אפשרי להתמיד בפעילות שגורמת לסבל.

3. שתפו את הסביבה בהחלטה

ספרו על החלטתכם לבן/בת זוג, לחברים, לחברים ברשתות החברתיות. הם ידרבנו, יחזקו ויתמכו בכם, ואולי גם תצליחו לרתום שותפים נוספים לפעילות.

4. הציבו מטרה ויעדים

לפני שאתם מתחילים החליטו מה המטרה שאליה תרצו להגיע: לרדת במשקל? להגדיל מסת שריר בזרועות או בבטן? לשפר מדדים בריאותיים שונים? לאחר מכן קבעו יעד ראשון. מדיד. כזה שיאפשר לכם להגיע אליו בתוך זמן קצר. למשל: לצאת להליכה שלוש פעמים בשבוע – ולא לפספס. הגעתם ליעד הזה? קבעו יעד נוסף. למשל: הגדלת המרחק, המהירות וכו'. נהלו רישום מטרות, הישגים, רגעי שיא. בשעת משבר חזרו לרשימות וקבלו כוח להמשיך.

5. מצאו את הזמן

"אין לי זמן" הוא אחד התירוצים הנפוצים ביותר בקרב המתקשים להתמיד. התעוררו שעה קודם וצאו לפעילות גופנית. תופתעו לגלות כמה אנרגיה ותועלת ילוו אתכם לאורך כל היום. אם אתם יותר ערניים בערב, צאו לפעילות בערב. שנו סדרי עדיפויות. במקום לצפות הטלוויזיה, צאו לאימון.

6. התחילו בהדרגה

פעילות מאומצת ולא מבוקרת עלולה לגרום לפציעות ולקושי להתמיד. התחילו מאימון של דקות ספורות, האריכו אותו בהדרגה והיו קשובים לגופכם. בכל מקרה, רצוי לפנות למאמן מקצועי שיבנה עבורכם תוכנית מסודרת והדרגתית המתאימה לגילכם ולמצבכם הגופני והבריאותי.

7. הכניסו פעילות לשגרה היומית

במהלך היום העדיפו מדרגות על פני מעלית. החנו את הרכב בנקודה רחוקה מהיעד ונצלו את המרחק להליכה. הורידו אפליקציה לספירת צעדים לנייד והפכו זאת למשחק: אתגרו את עצמכם ללכת יותר צעדים בכל יום.

8. הצטרפו לקבוצה

המסגרת הקבוצתית מהווה מעין מעטפת חברתית שתעזור לכם להתמיד. לקבוצת ספורט יש מטרה ביצועית משותפת והיא יכולה לזהות משברים, לתמוך ולתת את "הדחיפה" כשצריך.

9. תחגגו את זה

הפכו את ההחלטה להתחיל בפעילות גופנית לאירוע מהנה ומרגש. צאו לשופינג - קנו לכם בגדים ונעליים שמתאימים לסוג האימון. מדי פעם צ'פרו את עצמכם על ההתמדה ורכשו פריט שקשור לאימון. בהצלחה! ​ייעוץ מקצועי: דורון בלוך. טריאתלט, מרתוניסט, בדרך לאולטרה-מרתון ראשון, מנתח מערכות מידע, הקריה הרפואית רמב"ם.