בנק הדם ויחידת אפרזיס

ד"ר לילך בונשטיין

מספר טלפון של ד"ר לילך בונשטיין04-7773488

דר' לילך בונשטיין, בעלת תואר PhD מהמחלקה לביוכימיה בפקולטה לרפואה של הטכניון (1998). עם סיום לימודיה שימשה כמנהלת מחקר ופיתוח בתעשיית הביוטק והיתה אחראית למספר פטנטים בתחום הדיאגנוסטיקה.
משנת 2002 משמשת בתפקיד מנהלת מעבדת בנק הדם וסגנית מנהל מכון בנק הדם בבית החולים רמב"ם ומשמשת כמרצה בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון בהוראת ההמטולוגיה לסטודנטים לרפואה ולתארים גבוהים כמו גם בקורסים מתקדמים להכשרת הצוות הסיעודי בכל הקשור במתן דם ומרכיביו. 
 
ד"ר בונשטיין חלוצה בתחומה בארץ בתחום אימונולוגיה של טסיות ונויטרופילים, הקימה את מעבדת הרפרנס הארצית והיחידה לתרומת טסיות בבית החולים רמב"ם ושותפה למחקרים ופרסומים רבים בתחום. חברה פעילה בקבוצת העבודה הבינלאומית לאימונולוגיה של טסיות ואף היתה אחראית לארגון הכנס העולמי שהתקיים לראשונה בישראל.
 
בנוסף הקימה שירות ייחודי לטיפול בעיניים יבשות בבית החולים אשר
נקרא "Bio iDrops" ומעניק שירות חיוני ומשפר איכות חיים באמצעות טיפות עיניים המופקות מדם המטופל לטיפול בעין יבשה.
 
ד"ר בונשטיין חברה במנהלת האיכות ובטיחות המטופל של בית החולים, במסגרת זו אחראית לפרויקטים רבים המקדמים את איכות וניהול הסיכונים בטיפולים הרפואיים, וכן משמשת רפרנטית של אגף המעבדות במנהלת בית החולים.
 
ד"ר בונשטיין חברה בועדה המייעצת למשרד הבריאות ברפואת עירויים אשר אחראית לקביעת הנהלים הלאומיים בכל הנוגע להתרמה, הכנה ומתן מוצרי דם בישראל, מרכזת קורס ההכשרה הארצי לטכנאי אפרזיס ואחראית על כתיבת נהלי העבודה הארציים בתחום.  בנוסף חברה בוועדה להכשרת עובדי בנק דם והסמכת עובדי מעבדה בכירים באגף המעבדות של משרד הבריאות.