בדיקות וטיפולים
מרפאת לייזר

       

טיפולי לייזר בעור הם טיפולים רפואיים המשתמשים בקרני אור צרים ומרוכזים לטיפול במגוון מצבי עור שונים. במהלך הטיפול, אנרגיית האור מופקת ונפלטת ממכשיר הלייזר, והיא נספגת בשכבה העליונה של העור. האנרגיה המועברת נפלטת בדיוק לשכבות העור הרצויות ומתרכזת בתאים בעייתיים בעור, כגון כתמי עור, ורידים שטחיים, קמטים, צלקות ואקנה. האנרגיה הגבוהה של הלייזר גורמת להרס של תאי העור הבעייתיים ולקידום התחדשות התאים. כתוצאה מכך, נוצר עור חדש, חלק ומתוח, והמגע הפולשני ביותר מופחת באופן משמעותי.

לרשות מרפאת לייזר ברמב"ם מגוון מכשירי לייזר, המאפשרים לטפל בבעיות עור רבות.

סוגי הלייזרים הקיימים ביחידה והשימוש בהם

  1. לייזר Nd:YAG - פועל בטווח האינפרא אדום (1064 נ"מ) ומתאים לטיפול בנגעים ווסקולרים (המורכבים מכלי דם) כגון כתמי יין פורט, טלנגקטזיות, המנגיומות ואחרים. תוארה גם השפעתו המטיבה בצלקות קלואידיות ובטיפול ביבלות ויראליות.Intense Pulsed Light -  הבזקי אור בטווח שבין 1200-400 נ"מ, כאשר הטווח ניתן לצמצום ע"י פילטרים המצמצמים את טווח האור שאינו רצוי. משמש כטיפול משלים ללייזרים המתוארים לעיל.
  2. לייזר ERB YAG LASER מדובר בלייזר לא סלקטיבי הפועל באורך גל של 10,600 ננומטר ומשמש לטיפול בנגעי שונים, בשיוף פנים ובטיפול בציפורן חודרנית.
  3. לייזר באורך גל של 1565 ננומטר משמש כטיפול משלים בצלקות מסוימות.
  4. לייזר מסוג Q-switch: משמש לטיפול בנגעים  פגמנטרים שונים.
למידע נוסף על טיפולי לייזר

הטיפול ניתן ב:

צלקות עוריות הן תופעה נפוצה ביותר, בין אם מדובר בצלקות אקנה, צלקות מניתוח שנאלצתם לעבור, מכוויה או פצע, אין ספק שהן יכולות לגרום לסבל רב ולפגיעה בביטחון העצמי של אלה הסובלים מהן.

לפני שנתחיל בטיפול חשוב שנאבחן את הצלקות ואת הדרגות השונות שלהן.
לאחר האבחון, נקבע עבורכם תכנית מותאמת אישית וייחודית, לטשטוש ולשיפור הצלקת, ולקבלת מראה עור בריא וחלק ככל האפשר. ניתן להגיע לאחוזי הצלחה טובים במיוחד, בין 40% ל – 70% שיפור במראה העור.
מספר הטיפולים ייקבע על ידי הרופא לאחר אבחון.

אלו הן טכנולוגיות הלייזר בהן אנו משתמשים:

ERB YAG LASER – הטיפול האפקטיבי ביותר לטיפול בצלקות, המאפשר טיפול בשכבות השונות של העור, עם שיפור ניכר במראה צלקות ניתוחיות, טראומטיות , אקנה, או צלקות מכוויה.

Nd-yag YAG LASER – טכנולוגיה המתבססת על הפחתת אדמומיות, מרקם וגמישות הצלקת.

1540nm fractional non ablative laser -  מכשיר המשקם את העור והופך רקמה צלקתית לרקמה הקרובה במראה לעור בריא. טכנולוגיה זו יעילה במיוחד לטיפול בצלקות אקנה ובסימני מתיחה.

דוגמה לטיפול בצלקות:

  

דוגמה לטיפול פילינג בלייזר לצלקות אקנה ופיגמנטציה:

 

למידע נוסף על טיפול בצלקות

היפר פיגמנטציה

היפר פיגמנטציה היא התכהות של העור כתוצאה מהצטברות פיגמנט (לרוב מלנין) באזורים שונים בעור. הסיבות להיפר פיגמנטציה יכולות להיות מגוונות, כמו שינוי הורמונלי, הריון, נטילת תרופות, נטייה גנטית וכן כתוצאה מדלקת בעור.


נהוג לחשוב על פיגמנטציה בהקשר של עור הפנים אך יש הסובלים ממנה גם באזורים כמו החזה והגב. קיים גם מצב של היפר פיגמנטציה בצורת כתמים על העור אשר נוצרת מחשיפה מרובה לשמש וכתמי גיל.
בעיות הפיגמנטציה השונות דורשות שילוב של טיפולים שונים. על מנת להגיע לתוצאות טובות שיישמרו לאורך זמן. המומחים שלנו ילוו אתכם לאורך כל התהליך, ויבנו עבורכם תכנית טיפול לאחזקה להפחתת הסיכויים לחזרת הפיגמנטציה.
אנו מציעים שילוב של טיפולים תרופתיים עם שימוש בטכנולוגיות הלייזר והאור מהמתקדמות ביותר כיום:

Q-switch laser - לייזר הפוגע במוקדי הפיגמנט בעור ומפרק אותם.

IPL Intense Pulsed Light - טיפול בקרני לנגעים פיגמנטריים ולהצערה וריענון העור. במהלך הפרוצדורה נפלטות פעימות אור בעוצמה גבוהה אל השכבות השטחיות של העור, וגורמות להפחתת כמות המלנין ו/או כלי הדם ובנוסף מגרות יצירת עור חדש בעל מראה בריא ורענן.

הפרמטרים של אנרגיית הלייזר הנקלטים במלנין, יכולים להעלים או להבהיר מגוון גדול של בעיות פיגמנטציה מבלי לפגוע ברקמה מסביב.

הסרת קעקועים

בשנים האחרונות, השיטות להסרת קעקועים הפכו ליעילות וקלות ביותר, אנו עושים שימוש בלייזר מסוג Q-switch laser, שהוכח כשיטה הטובה ביותר לטיפול בקעקועים ובהיפרפיגמנטציה.
על מנת להגיע לתוצאה טובה יש צורך בכשלושה עד שמונה טיפולים, אחת לחודש. לפני הטיפול נשתמש בהרדמה מקומית וק

 

למידע נוסף על טיפול בפגמנטציה, הסרת קעקועים, הבהרות וטשטוש של כתמי עור

טיפול בנגעי כלי דם

כלי דם מורחבים בפנים (אנגיומה) ונימים בולטים הם תופעה נפוצה שמפריעה לאנשים רבים. השיטות לטיפול בנגעי כלי דם הן רבות ומגוונות, אך לטיפול באמצעות לייזר יתרונות רבים והוא נחשב לשיטה האידיאלית: הוא פחות כואב, משאיר פחות צלקות , משך הטיפול קצר יותר, וכולל 1-3 טיפולים בלבד, טיפול אחד לחודש.

היות ומדובר באזורים רגישים, המומחים שלנו שמים דגש מיוחד על התאמת הטיפול הנכון, בהתחשב במיקום, בגוון העור וברוחב כלי הדם.
המומחים של רמב"ם מובילים בתחום הטיפול בהמנגיומות, כתמי לידה, נימים מורחבים ואדמומית כרונית בתינוקות ובמבוגרים.

טיפול בדליות

הופעת דליות ברגליים היא תופעה המתרחשת כאשר ורידים אשר אינם מתפקדים, גורמים להצטברות דם במקום להעביר אותו למעלה, מה שגורם למראה לא אסתטי של ורידים בולטים, אך בנוסף גם עלולות להיות מזיקות לבריאות ולייצר תחושת גירוד, כאבים, הרגשה של כובד ברגלים ובעיות נוספות.
הגורם העיקרי לדליות ברגלים הוא גנטי אך הן עלולות להופיע גם בשל עמידה או ישיבה ממושכת, עודף משקל, הריון ועוד.
במקרה של דליות - יש לעבור בירור ע"י כירורג כלי דם, על מנת לבדוק האם קיים מרכיב חסימתי שיכול לגרום לבעיה זו. במקרה ומרכיב כזה איננו, ניתן לטפל בדליות ע"י לייזר. 

שיטות הטיפול

השיטות בהן אנו עושים שימוש לטיפול בנגעי כלי דם ובדליות הן:

ND YAG LASER - שיטה הנחשבת לטיפול מוביל בכלי דם עמוקים וגדולים, מפני שהלייזר לא פוגע בשכבה העליונה של העור, הוא מכוון לשכבות העמוקות ומטפל בהן. במקביל אנו נעזרים במכשיר קירור מיוחד המגביר את הנוחות בזמן הפעולה ומאפשר טיפול באנרגיה גבוהה יותר באופן בטוח ויעיל, תוך צמצום מספר הטיפולים הנדרש.
IPL - מדובר בהבזקי אור עוצמתיים, ומיועד בין השאר,  לטיפול  בנגעי כלי דם (רוזצאיה, הרחבת כלי דם). במהלך הפרוצדורה נפלטות פעימות אור בעוצמה גבוהה אל השכבות השטחיות של העור, וגורמות לסגירת כלי דם המורחב עם מינימום כאב ונזק לרקמה מסביב.
מכשיר CRYO - שמזרים אוויר קר, מיועד להפחית הכאב ולהגן על שכבת העור החיצונית.

דוגמה לטיפול בנגעי כלי דם - לפני ואחרי

 

דוגמה לטיפול בהמנגיומה של הילוד

לפני  ואחרי הטיפול בהמנגיומה:

טיפול בהמנגיומות - לפני ואחרי   

לפני ואחרי - דוגמה נוספת:

 טיפול בהמנגיומות -לפני ואחרי  

למידע נוסף על טיפול בנגעי כלי דם

גידולי עור מתחלקים לשניים: גידולים שפירים וגידולים ממאירים.

הטיפול בנגעים ממאירים או חשודים לממאירות הינו הסרה כירורגית ושליחת הדגימה לאבחנה היסטולוגית, אשר כרוכה בפרוצדורה ניתוחית ועלולה להשאיר צלקת.
מאידך, לאחר אבחון ברור של הנגעים (בדיקה קלינית, בדיקה דרמוסקופית ו/או ביופסיה עורית) רובם נמצאים כגידולי עור שפירים (פברומות, סבוריק קרטוויס, סרחי עור, סירנגומות, וכו....), ומכיוון שאינם ממאירים, הם מאופיינים בפרוגנוזה טובה. גידולים אלה ניתן להסיר בשיטות אחרות, כמו לייזר.

שימוש בלייזר אבליטיבי מסוג ERB Yag  - השימוש בלייזר זה מאפשר הסרה מדויקת של הגידול העורי והגעה לתוצאה אסתטית מרבית לאחר הסרת הגידול.

טיפול בסרחי עור

למידע נוסף על טיפול בנגעי עור שפירים

רקע

מטרת פעולת פילינג (Peeling) באמצעות לייזר הנה לטפל בקמטים ובקמטוטים של העור.
הפעולה, שהיא למעשה כווייה מבוקרת, גורמת לאפקט של כעין "גיהוץ" של העור. טיפול הרמת פנים אינו פותרת את בעיית הקמטים אלא של עודפי העור בלבד, ואין מדובר בפעולות חופפות.טיפול זה פותר גם את בעיית הנגעים הטרום ממאירים שהם תוצאה של חשיפה ממושכת לשמש בשנים שעברו, ולעיתים עוזרת לאותם אנשים במניעה של גידולי עור בעתיד.

על פי גישתנו במרפאת הכירורגיה האסתטית ברמב"ם, הדרך הטובה ביותר לבצע פעולת פילינג לקילוף עור היא באמצעות לייזר פחמן דו-חמצני, המאפשרת התאמת עומק הכווייה לחומרתם של הקמטים והנגעים.


לפני הפעולה לקילוף עור ע"י פילינג בלייזר

כדי לזרז את ההחלמה ולהמעיט בתופעות הלוואי יש מקום להכין את העור לפעולה עם תכשירים המכילים נגזרות של ויטמין A וכן מבהירי עור. בערב הפעולה יש מקום ליטול אנטיביוטיקה וכן תכשיר אנטי ויראלי, טפול שימשך עד להחלמה המלאה, כדי למנוע זיהומים וצלקות בעקבותיהם.

מהלך הפעולה לקילוף עור ע"י פילינג בלייזר

פעולת הפילינג בלייזר אורכת כשעה ומתבצעת בהרגעה עמוקה. בסיומה מורחים את העור בווזלין. לאחר ההתאוששות משתחררים הביתה. זמן ההחלמה הראשונית הינו כשבועיים, במהלכם מופיעות בצקת קשה של הפנים העיניים והצוואר, והפרשות מרובות. ניתן וצריך לרחוץ את הפנים מידי יום. יש להזהיר מפני המראה של הפנים בימים אלה, שכן הוא דוחה במיוחד.

 

לאחר הפעולה לקילוף עור ע"י פילינג בלייזר

לאחר ההחלמה הפנים אדומות מאוד במשך מספר שבועות, אולם אז ניתן לצאת מהבית כשעל הפנים איפור כבד.

לאחר הפעולה יש להגן היטב על הפנים מפני השמש באמצעות מסנני קרינה יעילים. וכאמור, במשך ימי ההחלמה יש ליטול תכשירים כנגד חיידקים ווירוסים.

משך ההשפעה

למעשה, שמירה מזמן הפעולה ואילך באמצעות מסנני קרינה, ובתכשירים המכילים נגזרת של ויטמין A , עשויים למנוע חזרה על פעולה זו בעתיד.

 

תופעות לוואי וסיבוכים

הסיבוכים ותופעות הלוואי כוללים:

  • עור בהיר ובלתי טבעי.
  • כתמים חומים
  • היות ולא ניתן לבצע על הצוואר פילינג עמוק אלא שטחי בלבד, יתכן מצב בו יהיה שוני בין צבע העור והמרקם של הפנים ביחס לצוואר
  • במקרה של זיהום עלולות להיווצר צלקות ולעיתים מתפתחים פצעים מוגלתיים קטנים.​
למידע נוסף על פילינג בלייזר (קילוף עור)