מרפאת מעקב BRCA

פרופ' אליזבט הלף

מספר טלפון של פרופ' אליזבט הלף04-7773624

מנהלת את היחידה לממאירויות מערכת העיכול במכון גסטרואנטרולוגי במרכז רפואי רמב"ם.

שטחי המחקר של ד"ר הלף מתרכזים בעיקר בגורמי סיכון ובמסלולי התפתחות סרטן, תוך התמקדות בהבנת יחסי הגומלין שבין אוכלוסיית חיידקי גוף האדם לבין הסיכון לחלות בסרטן.

בתחום הקליני מתרכזת ד"ר הלף באבחון אוכלוסיות בעלות סיכון גבוה מן הממוצע, להתפתחות סרטן. זיהוי האנשים שבסיכון, איפיון הבעיה הספציפית בין אם מדובר באדם שחלה בסרטן או פוליפים, או שקיים אצלו סיפור משפחתי של סרטן ובין אם מדובר במחלה דלקתית כרונית של המעי הגס. בנוסף יש לדר הלף עניין ומומחיות בתסמונות משפחתיות של סרטן מערכת העיכול.

ד"ר הלף קיבלה את תואר ה BA מאוניברסיטת בן גוריון, ואת תואר הדוקטור (MD )מאוניברסיטת תל-אביב.
את ההתמחות ברפואה פנימית השלימהבמרכז רפואי מאיר ובשנת 2000 התקבלה לפוסט דוקטורט במרכז הסרטן MD ANDERSON שבטקסס, ארה"ב בנושא מסלולי התפתחות של סרטן.
לאחר 3 שנים של עבודת מעבדה התקבלה למסלול התמחות קליני בגסטרואנטרולוגיה באוניברסיטת טקסס בשיתוף עם MD ANDERSON CANCER CENTER שאותו סיימה בהצלחה בסוף 2006.
עם חזרתה ארצה הקימה את המרפאה לתסמונות משפחתיות של סרטן במרכז רפואי מאיר בכפר סבא ובהמשך גויסה על ידי רמב"ם להקים את היחידה לממאירות מערכת העיכול במסגרת המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז.

ד"ר הלף, היתה שותפה לכתיבת קווים מנחים (Guidelines) ישראלים לאבחון, מעקב וטיפול אחר משפחות עם תסמונות של פוליפוזיס או תסמונת סרטן המעי הגס שאינו על רקע פוליפוזיס כמו כן כתבה מאמרי סקירה רבים בנושא סרטן מעי גס, מניעה ומעקב שפורסמו בעיתונות הבינלאומית.

ד"ר הלף היא חברת ועד באיגוד הישראלי לגסטרואנטרוטלוגיה ומחלות כבד וחברה בחברה לאונקולוגיה גסטרואינטסטינלית. כמו כן היא חברה באיגוד האמריקאי לגסטרואנטרולוגיה ומשמשת כמרצה קלינית בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון.
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed