מכון E.M.G ומחלות עצב-שריר

ד"ר שחר שלי

מספר טלפון של ד"ר שחר שלי04-7773987

ד"ר שחר שלי מכהן כראש התחום למחלות עצב-שריר ואלקטרופיזיולוגיה קלינית במחלקה הנוירולוגית בבית החולים רמב"ם. ד"ר שלי הינו מומחה בנוירולוגיה עם תת התמחות במחלות עצב-שריר. לתפקיד זה הוא מביא עמו ניסיון רב שנים בטיפול בחולים נוירולוגים מורכבים כמו גם במחקרים קליניים פורצי דרך בארץ ובעולם. 
לאחר שסיים את תקופת התמחותו בנוירולוגיה בבית חולים שיבא תל השומר בהצטיינות, השלים תת התמחות קלינית בבית החולים האוניברסיטאי "מאיו קליניק", רוצ'סטר מינסוטה בארה"ב, במחלות עצב-שריר ואלקטרופיזיולוגיה קלינית. בהמשך לכך הקדיש קרוב לשנתיים נוספות של מחקר במחלקת נוירואימונולוגיה ופתולוגיה ב"מאיו קליניק".
ד"ר שלי נמנה כ Assistant Professor חבר עד היום ב "מאיו קליניק". 
בעשור האחרון מתמקד ד"ר שלי בחיפוש אחר סמנים ביולוגים למחלות נוירולוגיות שונות. בתוך כך, הוא חוקר פעיל ושותף במחקרים אודות השפעות תרופות וננו חלקיקים על מחסום הדם המוחי. במסגרת המחקרים, פרסם בשיתוף פעולה עם "מאיו קליניק" (2022) מחקר חלוצי אודות שימוש בבינה מלאכותית לצורך איתור חולים עם נטייה לפתח סיבוכים הקשורים ללב במחלות נוירולוגיות דרך אק"ג. פרסומים רבים נוספים קשורים להגדרת תסמונת נוירולוגית חדשה (CISP-PLUS) בשיתוף פעולה עם מחלקת נוירולוגיה במאיו קליניק, ומחקר אפידמיולוגי מקיף על מחלת שריר השכיחה בגברים שקיבל הכרה כמאמר שנבחר על ידי העורך.
ד"ר שלי זכה במענק מילוביץ לחמשת הרופאים המבטיחים של העתיד לשנת 2017, בהמשך זכה בפרס החוקר הצעיר המבטיח של שנת 2019 בכנס איגוד הנוירולוגים העולמי, ובשנת 2021 הוכר כאחד מעשרת החוקרים משפיעים ביותר בנוירולוגיה מטעם דוקסימיטי (Doximity). כראש תחום מחלות עצב שריר ד"ר שלי מבקש להביא את הידע המצטבר מחזית המדע לטובת מטופלי היחידה והמחלקה. 
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed