ליאת-רחל אריאל

ליאת-רחל אריאל

מספר טלפון של ליאת-רחל אריאל04-7773871

ליאת אריאל עוסקת בפסיכולוגיה מעל 25 שנים, מתוכם כ 20 שנים ברמב"ם. היא פסיכולוגית קלינית מדריכה בתחומי הפסיכותרפיה והפסיכודיאגנוסטיקה, ואנליטיקאית קבוצתית.

בנוסף לתפקידה כמנהלת השירות הפסיכולוגי בקריה הרפואית, מכהנת כיו״ר המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית (IIGA) ומנהלת אקדמית של התוכנית לפסיכותרפיה במסגרת לימודי החוץ ברפואה בטכניון.

ליאת סיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה ובתוכנית למצטיינים ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית בהצטיינות באוניברסיטת חיפה, עבודת הגמר שלה: "להקשיב לשכול" עסקה במחקר של תהליכי אבל אצל הורים שכולים. היא בוגרת התוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה.
ליאת עובדת במרכז הרפואי רמב״ם משנת 2000. משנת 2003 שימשה פסיכולוגית קלינית אחראית במחלקת האשפוז הפסיכיאטרי המלא, ואחר כך כפסיכולוגית קלינית ראשית במרפאה לבריאות הנפש.
בהמשך להכשרתה כאנליטיקאית קבוצתית, ליאת הובילה את תחום הטיפול הקבוצתי בשירות הפסיכולוגי ברמב"ם בהקמה ובליווי של מערך הקבוצות למטופלים וקבוצות לתמיכה בצוותים. היא מלמדת ומדריכה לאורך השנים בתחום הטיפול הקבוצתי במסגרות אקדמיות ומערכות של בריאות הנפש, מרצה ושותפה בניהול ובהיגוי של כנסים מקצועיים ארציים ובינלאומיים בתחום.

במהלך השנים, ליאת מילאה תפקידי הוראה וסגל גם בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, בתוכנית לפסיכותרפיה בפקולטה לרווחה ובריאות באוניברסיטת חיפה, במרכז ההכשרה לסיעוד ובתכנית לליווי רוחני.

בתפקידה כמנהלת השירות הפסיכולוגי בקריה הרפואית רמב"ם, ליאת אחראית על צוותי הפסיכולוגים הקליניים, הרפואיים והשיקומיים ועל צוות המטפלים באמצעות אמנות. עם כניסתה לתפקיד, מונתה למרכזת הועדה לתמיכה בצוותים רב- מקצועיים בשעת משבר וחירום.