המרכז לניתוחי עמוד שדרה

תמונה ראשית - עמוד שדרה

המרכז לניתוחי עמוד שדרה

במרכז לניתוחי עמוד שדרה בקריה הרפואית רמב"ם מבצעים מאות ניתוחי עמוד שדרה וחוט שדרה בכל שנה.

סוג הניתוחים המבוצעים הם ניתוחים לטיפול במחלות ניווניות, ניתוחים לטיפול בהיצרות ניוונית של תעלת השדרה הגורמת לתסמינים נוירולוגיים, לכאבים או לפגיעה בתפקוד,  וניתוחי כריתת דיסק מותניים, צוואריים וגביים.
כמו כן מבוצעים ניתוחים לקיבוע בשל ניוון שמתבטא בתנועה לא תקינה של עמוד השדרה, וללחץ על העצבים היוצאים ממנו או העוברים בתוכו.
למחלקה לנוירוכירורגיה יש נסיון של שנים רבות בכריתה של גידולים של חוט השדרה – החל בגידולים בעצמות המרכיבות את עמוד השדרה, עבור דרך גידולים המערבים את הרקמות העוטפות את חוט השדרה, כגון שוואנומות, נוירומות או מנינגיומות, וכלה בגידולים המערבים את עצבי חוט השדרה עצמו, כגון אסטרוציטומה אפנדימומה ומאנגיובלסטומה.
צוות מומחים בגידולי מערכת העצבים מחליט על הטיפול המתאים לכל גידול בעמוד השדרה וחוט השדרה, כולל טיפול ניתוחי, טיפול קרינתי, מעקב או טיפול אחר.
ד"ר שאדי חאיכ

ד"ר שאדי חאיכ

ד״ר שאדי חאיכ הוא בעל תואר דוקטור לרפואה מטעם בית הספר לרפואה באוניברסיטה ע״ש גאיטאנו מרטינו במסינה - איטליה (2010).
ד"ר חאיכ התמחה במחלקה הנוירוכירורגית בקריה הרפואית רמב״ם. רופא בכיר במחלקה הנוירוכירורגית ברמב״ם. ד״ר חאיכ השלים תת התמחות בניתוחי עמוד שדרה בב״ח סאנט מייקל בטורונטו - קנדה - אוניברסיטת טורנטו.
ד״ר חאיכ עוסק בעיקר במחלות דגנרטיביות של עמוד השדרה, גידולי עמוד וחוט השדרה, טראומה של עמוד השדרה. בנוסף למחלות המח, חבלות ראש, גידולים שפירים של המח, השתלות מערכות דלף מוחית בטנית, החזרות עצמות הגולגולת ועוד