שבתאי סבטן

בן יחזקאל ורחל. נולד ביום כ"ב באב תשי"ח (12.8.1958) בחיפה. שם למד בבית-הספר היסודי, המשיך בבית-הספר התיכון 'בית הפקיד', אף הוא בחיפה, והשתלם בבית-הספר הטכני של חיל-האויר במקצועות אחזקת-מטוסים וחשמלאות-מטוסים.
שבתאי סבטןשבתאי סבטן
לימודים אלה בתחום התעופה היו התחלת הגשמת חלומו הגדול של שבתאי. מקטנות היה בונה טיסנים וקורא ספרים בנושא התעופה ובאופן עצמאי רכש לו ידע רב בכל הקשור לטיס.

בראשית אפריל 1976 גויס לצה"ל והוצב בחיל-האויר כאיש צוות-טכני בטייסת. שבתאי אהב מאוד את הטייסת. ואת עבודתו עשה באורח מעולה. גם בשעות-הפנאי היה קורא ורוכש ידע בכל ענייני התעופה. הוא אהב גם את סגנון החיים בטייסת ותמיד השתדל לבדר את חבריו במסיבות. להערכת מפקדיו "מילא את תפקידו כראוי, השתפר מיום ליום, וניתן לו תפקיד בכיר בטייסת שמילא בהצלחה רבה".

ביום א' באדר תשל"ט (28.2.1979) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה.
השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ואחות.

במכתב-תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "שבתאי ז"ל היה חייל שנוח לעבוד אתו, חייל חברותי, חביב, בעל ידע רב ומקובל מאוד על חבריו. שבתאי אהב את הטייסת והרגיש בה טוב. הוא רצה להתנדב לשירות-הקבע, ואפשרנו לו זאת. ברור היה לי ולכל מי שעבד אתו, שגם עם התקדמותו בסולם-הדרגות יוכיח שבתאי את עצמו, כפי שעשה קודם לכן. נזכור אותו תמיד כאדם טוב וכחייל נאמן."

המשפחה תרמה לזכרו ספרייה תורנית לבית-כנסת בחיפה. כמו - כן, נקבע בבית-הכנסת לוח-שיש לזכרו.

אחיה של אביבה חדש, מחלקת אספקה סטרילית.