בדיקות וטיפולים
טיפולי לייזר בעור

הידראדניטיס סופורטיבה (Hidradenititis Suppurativa) הינה מחלה דלקתית כרונית המערבת בעיקר בתי שחי, מפשעות ואברי המין.
המחלה מתאפיינת בהתלקחויות חוזרות של נגעים דלקתיים, סינוסים ומורוסות. בחלק גדול מהמקרים, החולים מאובחנים ומטופלים בטעות כסובלים מאבציסים חיידקים, דבר הגורם לרוב לעיכוב ניכר באבחנה.

הטיפול במחלה הינו ממושך מורכב, ומותאם לפי דרגת החומרה של המחלה וכולל  שילוב של טיפולים אנטיביוטיים סיסטמיים ומקומיים, טיפולים אימונסופרסיבים, נוגדי TNF, וטיפולים כירורגים. בנוסף אנו מרפאה ייחודית בזה שבחלק גדול מהמקרים משתמשים בלייזר אבלטיבים (ERB YAG LASER ): לצורך DEROOFING, פתיחת סינוסים בצורת מדויקת וחדישה, עם סיכוי נמוך לדימום, והצטלקות קטנה יותר,  וסיכוי נמוך מאוד לחזרה.

 

למידע נוסף על טיפולי לייזר למחלת הידראדינטיס ספוראטיבה

הטיפול ניתן ב:

צלקות עוריות הן סיבוך שכיח של ריפוי פצע המופיע לאחר הליכים רפואיות (ניתוח), טראומה (חתך או כוויה) או מחלות שונות (כדוגמת אקנה).

הצלקות יכולות להוות נכות פסיכולגית ותפקודית, הן כרוכות בתחלואה אסתטית, פסיכולוגית ולעיתים תפקודית.

לאחר אבחון הצלקת, קובעים למטופל תכנית טיפולים מותאמת אישית, המשלבת מכשור והזרקות, לטשטוש ולשיפור הצלקת.

טכנולוגיית הלייזר העומדות לרשותנו:

ERB YAG LASER – טיפול האפקטיבי ביותר לטיפול בצלקות המאפשר טיפול בשכבות השונות של הדרמיס, עם שיפור ניכר במראה צלקות ניתוחיות, טראומטיות או צלקות מכוויה.
הוכח כי הטיפולים משנים את איכות העור ההופך דומה יותר לרקמת עור תקינה.

Nd-yag YAG LASER - טכנולוגיה המתבססת על הפחתת אדמומיות, מרקם וגמישות הצלקת.

1540nm fractional non ablative laser - מכשיר המשקם את העור והופך רקמה צלקתית לרקמה הקרובה במראה לעור בריא.
טכנולוגיה זו יעילה במיוחד לטיפול בצלקות אקנה ובסימני מתיחה.

טיפול בצלקות

  

טיפול פילינג בלייזר לצלקות אקנה ופיגמנטציה

 

למידע נוסף על טיפול בצלקות

הטיפול ניתן ב:

הזעת יתר היא מצב של הזעה ניכרת מעבר לכמות הנדרשת לבקרת חום הגוף.
מצב זה מתפתח בדרך כלל בילדות או בהתבגרות, אך יכול להופיע בכל גיל. כל אזור בגוף האדם יכול להיות מושפע, אולם האזורים השכיחים הם כפות הידיים, כפות הרגליים ובתי השחי.

25% מהסובלים מהזעת יתר מוקדית מציינים כי קרוב משפחה בדרגה ראשונה סובל מבעיה דומה.

אנו משתמשים בהזרקת בוטולינום שהינו  חומר ידוע, בטוח ויעיל לטיפול בהזעת יתר מקומית. החומר מביא לחסימת מעבר של הגירוי העצבי מן העצב אל בלוטת ההזעה ובכך למעשה מונע את הזעת היתר.
הטיפול נחשב בטוח וקל לביצוע. במהלכו משתמשים באלחוש מקומי להזרקות באמצעות מחט עדינה, בעזרתה מוחדר הבוטולינום טוקסין לאזור המזיע (בתי שחי, כפות ידיים ורגליים).

תוצאה מיטבית מתקבלת כעבור שבועיים ונמשכת נמשכת למשך שישה עד שמונה חודשים. מומלץ לחזור על הטיפול 1-2 פעמים בשנה.

התוויות נגד: נשים הרות או מניקות ובאנשים הסובלים ממחלות נוירולוגיות כמו חולשת שרירים.

תופעות לוואי אפשריות: שטפי דם זעירים או תחושת צריבה קלה בסמוך למועד ההזרקה. בחלק קטן מהמקרים עלולה להופיע חולשה בשרירי כפות הידיים והיא חולפת זמן קצר אחרי ביצוע הפעולה.

טיפול בבוטוקס בהזעה וריח בבית השחי

למידע נוסף על טיפול בהזעת יתר

הטיפול ניתן ב:

היפרפיגמנטציה הינה התכהות של העור כתוצאה מהצטברות פיגמנט  (לרוב מלנין) באזורים שונים בעור. הסיבות להיפרפגמנטציה יכולות להיות מגוונות, כמו  שינויי הורמונלי, נטילת תרופות, נטייה גנטית, חשיפה מרובה לשמש ומצב לאחר  דלקת בעור.

בעיות היפרפיגמנטציה שכיחות:

  • הזדקנות עור בית החזה Poikiloderma of civatte  שמתבטא ביתר ובתת צבע עם מראה המזדקן של מחשוף בית החזה וצדי הצוואר , התופעה מלווה בעור דק  בהרחבת כלי דם קטנים
  • כתמי שמש וגיל Solar and senile lentigo  -  , הנגעים מופיעים בעיקר באזורים חשופים לשמש (פנים , מחשפוף וחלקים מישרים של אמות וגבות ידיים) התופעה מתבטאת בכתמים עוריים שטוחים, בעלי גבולות סדירים, בגוון חום כהה
  • "מסכת הריון" מלזמה- melasma התכהות של העור המופיעה לרוב על פני המצח, האף והלחיים התופעה נגרמת  בעיקר  עקב שינויים הורמונאליים, פיזיולוגים או איאטרוגנים ( תרופות הורמונליות כמו גלולות)  אך חשיפה לשמש יכולה להחמיר המצב. ככל שהצטברות המלנין עמוקה יותר (דרמאלית),המצב קשה יותר לטיפול. 

אפשרויות הטיפול:
בעיות פיגמנטציה שונות דורשות שילוב טיפולים שונים. אנחנו מציעים שילוב של טיפולים תרופתיים עם שימוש בטכנולוגיות הלייזר והאור מהמתקדמים ביותר:
Q-switch laser
Intense Pulsed Light - IPL

הרעיון הוא להשתמש בפרמטרים של אנרגית לייזר הנקלט במלנין ויכול להעלים או להבהיר מגוון נגעים פיגמנטריים .מבלי לפגוע ברקמה מסביב.
הרופאים שלנו מלווים את המטופל לאורך זמן, כולל קביעת תכנית טיפול לאחזקה להפחתת הסיכויים לחזרת הממצאים.

למידע נוסף על טיפול בפגמנטציה, הסרת קעקועים, הבהרות וטשטוש של כתמי עור

הטיפול ניתן ב:

גידולי עור מתחלקים לשניים: גידולים שפירים וגידולים ממאירים.

הטיפול בנגעים ממאירים או חשודים לממאירות הינו הסרה כירורגית ושליחת הדגימה לאבחנה היסטולוגית, אשר כרוכה בפרוצדורה ניתוחית ועלולה להשאיר צלקת.
מאידך, לאחר אבחון ברור של הנגעים (בדיקה קלינית, בדיקה דרמוסקופית ו/או ביופסיה עורית) רובם נמצאים כגידולי עור שפירים (פברומות, סבוריק קרטוויס, סרחי עור, סירנגומות, וכו....), ומכיוון שאינם ממאירים, הם מאופיינים בפרוגנוזה טובה. גידולים אלה ניתן להסיר בשיטות אחרות, כמו לייזר.

שימוש בלייזר אבליטיבי מסוג ERB Yag  - השימוש בלייזר זה מאפשר הסרה מדויקת של הגידול העורי והגעה לתוצאה אסתטית מרבית לאחר הסרת הגידול.

טיפול בסרחי עור

למידע נוסף על טיפול בנגעי עור שפירים

הטיפול ניתן ב:

מרפאתנו מובילה בתחום הטיפול בהמנגיומות, כתמי לידה נימים מורחבים ואדמומית כרונית בתינוקות ובמבוגרים.

אנו מלווים את התינוקות מרגע הלידה, עם אבחון מדויק לסוג הנגע, המנגיומות או מלפורמציות וסקולאריות, משתמשים בטיפולים תרופתיים כגון חוסמי BETA ובהמשך טיפולי לייזר במידת הצורך.

בנוסף אנו מטפלים בנגעים אצל מבוגרים כגון:  , Spider hemangioma, pyogenic granulomas הרחבת כלי דם בפנים ונימים בולטים, טלנגיאקטזיות (הרחבת כלי דם) או רוזצאיה. יש לציין  טלנגקטזיות הינה  ממצא נפוץ מאוד ומהווה בעיה אסתטית בפנים, ובצדי האף.

הלייזר הוא טכנולוגיה המאושרת לטיפול בנגעים מסוג  זה  אך היות ומדובר באזורים רגישים במיוחד יש להתאים הפרמטרים של הלייזר ע"י המומחה, בהתאם למיקום, גוון העור ורוחב כלי הדם.

טכנולוגיות וטיפולים בנגעים וסקולאריים העומדים לרשותנו: 

  • ND YAG LASER  השימוש בלייזר זה נחשב לטיפול מוביל בכלי דם עמוקים וגדולים.  במקביל אנו נעזרים בקריו ZIMER לקירור, דבר המגביר את הנוחות בזמן הפעולה ומאפשר טיפול באנרגיה גבוהה יותר באופן בטוח ויעיל, תוך צמצום מספר הטיפולים הנדרש
  • IPL - טיפול בקרני אור (IPL) לטיפול בנגעים שמקורם בכלי דם (רוזצאיה, הרחבת כלי דם), בנגעים פיגמנטריים ולהצערה וריענון העור. במהלך הפרוצדורה נפלטות פעימות אור בעוצמה גבוהה אל השכבות השטחיות של העור, וגורמות להפחתת כמות המלנין ו/או כלי הדם ובנוסף מגרות יצירת עור חדש בעל מראה בריא ורענן

דוגמאות לטיפול בנגעי כלי דם

 

טיפול בהמנגיומה של הילוד - מימין לשמאל: לפני הטיפול, אחרי טיפול מס' 1,
אחרי טיפול מס' 2 ואחרי טיפול מס' 3.

   

 

למידע נוסף על טיפול בנגעי כלי דם

הטיפול ניתן ב: