תמיר שי

שי נולד ב- 29 ביוני שנת 1957 בעכו, בן בכור לפרידה ושלום לבית מורצקי. בגיל שנתיים החל את חינוכו בגן הילדים שברחוב גיבורי סיני בעכו, משם לגן חובה ברח' יהושפט, ובשנת 1963 התחיל את לימודיו בבית הספר היסודי התומר.
תמיר שיתמיר שי
שי התגלה כתלמיד שקדן, תמיד העצים על חבריו שכבר אז ניתן היה להבחין בכריזמתיות ובסמכותיות שהפגין, מחנכיו הבחינו בדמות המנהיג שצומח.

את לימודיו התיכוניים עשה בבית ספר תיכון בקריית חיים, גילה כשרון ספורטיבי בעיקר בענף הכדורעף, במקביל שי מגלה פעילות בתנועת הצופים בעיר, הופך למדריך ועובר הכשרות נוספות. עם סיום לימודיו התיכוניים מתגייס לצה"ל באוגוסט 1975 עובר הכשרה בסיסית בחיל התחזוקה, ולאחר מכן עובר לשמש כמדריך. בתום שירות החובה משרת שנה בצבא קבע. עם שחרורו פונה שי ללימודים באוניברסיטת חיפה ולאחר שנה מחליט להתגייס למשטרת ישראל וזאת בשנת 1980, באותה שנה הוא פוגש ביפה ובסוף שנת 1981 באים שי ויפה בברית הנישואים.

לצד חיי המשפחה משקיע שי את כל מאמציו לקידום ועשיית קריירה במשטרת ישראל שבה הוא רואה את עתידו. ואכן יכולותיו באים לידי ביטוי בהצטיינותו בקורס שוטרים וקורס סמלים. את דרכו מתחיל כקצין ביחידת הסיור של משטרת זבולון ולאחר מכן כקצין נוער, וממשיך כמפקד מחלקה בקורס קצינים.

ב-1994 מתמנה לראש משרד סיור בעכו, ובמקביל ממשיך את לימודיו האקדמיים באוניברסיטת חיפה ומסיים תואר ראשון במדעי המדינה. בינואר 1998 מתמנה למפקד משטרת מעונה. באוקטובר מתמנה שי למפקד בית המעצר קישון ועושה חיל בתפקידו ושנתיים לאחר מכן מתמנה למפקד תחנת עכו.

ת. נפילה עברי : כ"א בטבת תשס"ג
ת. נפילה לועזי: 26.12.2002.
השאיר אחריו אישה ו- 4 ילדים.
בעלה של יפה תמיר, גימלאית ביה"ח רמב"ם.