לוי רפאל

בן שני ליעקב וכרמלה, נולד בחיפה, אח לאלון , חגית, ארז ודקל.

לוי רפאללוי רפאל

רפי גדל והתבגר בבית אבן עם חצר גדולה בשכונת עין הים המעורבת ביהודים וערבים המתגוררים זה לצד זה, וידועה ביחסי השכנות הטובים בין תושביה.

בילדותו רפי הירבה לשחק בחצר הגדולה עם אחיו כדורגל, שהיה תחביבו.  הקבוצה שאותה אהב היתה מכבי חיפה, הוא נהג להשתתף כצופה בכל אחד ממשחקי הקבוצה. לא פעם חזר והסתגר בחדרו כאשר הקבוצה הפסידה.

עוד תחביב אהוב עליו היה דייג.  הוא היה מסוגל לעמוד שעות עם חכה מול הים עד שהעלה בחכתו דגים ואותם הביא לאמו האהובה.

רפי למד בביה"ס היסודי עין הים, בשכונה בה גדל. רכש חברים רבים ואיתם עלה לחטיבת הביניים ותיכון אורט שפרינצק שם גם רכש את מקצועו כחשמלאי.

במקצוע זה היה מצטיין  והיה לגאוות אביו. בהתלהבות החל בהתקנות ועבודות חשמל בבית הוריו.  עד היום 21 שנה אחרי עדיין מפארות את החדר המנורות אותן היתקין.

רפי אהב מאוד לבלות עם חבריו ובכל הזדמנות ניתן היה למצוא את כולם יחד.
היה הליצן של החבר'ה.

במאי 1984 התגייס לחיל האוויר ותיפקד כנהג ביחידת נ.מ. בגדוד 947.  כעבור שנת שירות מאסיבי, כשבין השאר שהה שבעה חודשים במוצב קדמי בלבנון, גילה רפי כי חלה בלאוקמיה (סרטן הדם). מאז היה מאושפז לסירוגין בבתי החולים "רמב"ם" שבחיפה, ו"הדסה עין-כרם" שבירושלים, תוך שהוא עובר ביחד אתנו, משפחתו, דרך ארוכה של טיפולים מייסרים וקשים.


רפי עודד אותנו גם ברגעיו הקשים ביותר, ולא נשבר ולו לרגע אחד.

בינואר 1986, לאחר שנבדקנו כולנו, נמצא אלון, האח הבכור, כתורם מתאים להשתלת מח-עצם לרפי, השתלה שהוכתרה כהצלחה, על שמחתנו הרבה העיבה העובדה, כי כתוצאה מההקרנות המרובות שעבר רפי , ניזוקו ריאותיו נזק בלתי-הפיך, וכעבור כשנה מההשתלה הוא אושפז במצב קשה בשל דלקת ריאות חריפה שפגעה בו .

הוא התאושש ממנה, אך היה חלש מאוד בשל ריאותיו הפגועות.

ב- 28.06.1987 – א' בתמוז תשמ"ז , לאחר אשפוז של שבוע ימים ביחידת טיפול נמרץ – נשימתי בבית חולים רמב"ם, כשל גופו של רפי והוא נילקח מאתנו לעולמים, והוא רק בן 21 .

גם לאחר מספר השנים הלא מבוטל מפטירתו, בכל שנה באזכרה לזכרו של רפי מתאספים עדיין חבריו ששומרים על קשר עם המשפחה.

כאשר חגית אחותו ילדה את בנה קראה לו על שמו – רפאל – שיבדל לחיים ארוכים.

את רפי נזכור תמיד עם חיוך, אך גם עם החמצה  של בחור תוסס ומלא חיים שאיבד אותם ושכל כך רצה בהם !
 
אחיה של חגית לוי, ממחלקת רשומות  רפואיות.