אונקולוגיה של הראש והצוואר

פרופ' זיו גיל

מספר טלפון של פרופ' זיו גיל04-7771484

פרופ' חבר גיל זיו הוא מנהל היחידה לניתוחי ראש צוואר במחלקת אף אוזן גרון בקריה הרפואית רמב"ם.
חזר לפני מספר שנים מארה"ב, שם ביצע תת התמחות בכירורגיה אונקולוגית של גידולי ראש וצוואר במרכז לסרטן, ממוריאל סלואן-קטרינג, ניו יורק, ארה"ב. בהמשך, ביצע השתלמות בכירורגיה אנדוסקופית של גידולי בסיס הגולגולת בבית החולים של אוניברסיטת פיטסבורג.
פרופ' גיל מונה עם חזרתו למנהל היחידה לניתוחי ראש וצוואר בבית החולים איכילוב בתל אביב ובהמשך למנהל מחלקת אף אוזן גרון בבית החולים רמב"ם.

בנוסף הקים  פרופ' גיל את המעבדה לחקר יישומי של הסרטן בסיוע קרנות תחרותיות חיצוניות. כראש המעבדה המשתרעת על פני כ 100 מטר רבוע, פרופ' גיל אחראי על מחקר בסיסי של גידולים שונים ובמעבדתו עובד צוות של 7 חוקרים כולל דוקטורנטים, פוסט דוקטורנטים, סטודנטים ומתמחים ברוטציה של מדעי היסוד. מעבדה זו ממומנת במלואה ע"י גרנטים תחרותיים חיצוניים ביניהם ארגונים ממשלתיים כ ISF, BSF, ICRF, משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן. פרופ' זיו גיל הינו מחברם של למעלה מ- 150 מאמרים ופרקים בספרים ובאנציקלופדיות לרפואה.

פרופ' זיו גיל מוזמן דרך קבע להרצות בכנסים בין לאומיים ומשמש כעורך וחבר מערכת של מספר עיתונים מהחשובים ביותר בתחום אא"ג וניתוחי ראש צוואר. הוא מתמחה בטיפול בחולים עם גידולי ראש וצוואר, וביצע בין היתר אלפי ניתוחי בלוטת התריס, כריתה של גידולים בחלל הפה וגידולי בלוטות רוק.

פרופ' גיל הוא מומחה בניתוחי בסיס גולגולת ונקרא לעיתים קרובות ללמד קורסים באירופה ובארה"ב. בין היתר עוסק בפיתוח שיטות ניתוחיות חדשות לניתוחי בסיס גולגולת, כריתות בעזרת רובוט דוינצי וניתוחים מורכבים בילדים עם גידולים ומומים מולדים.​
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed