הזרקות לעיצוב הפנים - מילוי קמטים ובוטוקס

​רקע

בשנים האחרונות, הנטייה בטיפולי מילוי קמטים בפנים, מילוי שפתיים בבוטוקס או באמצעים אחרים, היא לכיוון של פעולות אסתטיות זעיר-פולשניות, המאפשרות למטופל/ת לחזור לעבודה ולתפקוד רגיל כמעט מיד לאחר ביצוע הפעולה.

 

 

 

המקומות השכיחים להזרקת הבוטוקס​

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

המקומות השכיחים להזרקת חומרי מילוי​​

 

 

 

 

 

קיימים שני סוגים עיקריים של טיפולי בוטוקס למילוי קמטים:

 • שיתוק סלקטיבי של שרירי הבעה
  בטיפול זה משתמשים בהזרקת בוטוקס או חומרים אחרים לצורך שיתוק של שרירים בעלי נחיצות נמוכה בשליש העליון של הפנים. שיתוק של השרירים במצח, הגורמים לקמטים הרוחביים במצח, יביא למראה של מצח חלק וימנע יצירת קמטים בעתיד. כמו כן, שיתוק של החלק הצדדי של השריר הטבעתי של העיניים, זה הגורם לקמטי הצחוק בצידי העין, אף הוא יביא למראה חלק יותר ועשוי למנוע היווצרות קמטים קשי טפול בעתיד. לפי רצון המטופלת ניתן לגרום להרמת מה של צידי הגבות.
 • שימוש בחומרי מילוי
  המטרה הינה מילוי של קמטים ושקעים המופיעים במהלך החיים, כתוצאה מהמימיקה של הפנים, הידלדלות של המרכיבים השונים בעור, כמו גם דלדול כמות השומן התת-עורי.

א. טיפול באמצעות שיתוק סלקטיבי של שרירי ההבעה


לצורך העלמת הקמטים משתמשים בהזרקת בוטוקס. הבוטוקס הנו "רעלן" המחליש את שרירי הפנים היוצרים קמטים, באמצעות השפעה על העצבים.. קיימת חברה נוספת המשווקת את אותו מוצר תחת השם "דיספורט".

האם החומר מסוכן? אין לפחד מהמילה רעלן, שכן מדובר בהזרקה בכמויות מזעריות שאינן גורמות לרעילות בגוף. מדובר בחומר בטוח, שיש ניסיון בשימוש בו זה שנים רבות. החומר מוזרק באופן סלקטיבי לשרירים שאת פעולתם מעוניינים לבטל.

לפני טיפולי בוטוקס


רצוי למרוח קרם מאלחש (EMLA) על מקום ההזרקה כ-45 לפני הפעולה. כמות ההזרקה נקבעת על פי המקומות שלתוכם מעוניינים להזריק, נהוג לחלק את השליש העליות של הפנים ל-3 אזורים: לאזור שמעל האף, שכיווץ השרירים בו גורם ל"קמטי זעף", למרכז המצח, כדי להעלים את הקמטים הרוחביים, ולצידי העניים כדי למנוע את קמטי הצחוק.

מה זמן ההשפעה של הפעולה?
פעילות החומר היא למשך של כ-3 חודשים. לא חייבים, אך אם מעוניינים לשמור על התוצאה זו התכיפות שרצוי לחזור בה על ההזרקות.

תופעות לוואי וסיבוכים


כמו בכל פעולה רפואית גם בזו עלולים להופיע מספר סיבוכים כגון:
 • שטפי דם במקום ההזרקה
 • אסימטריה
 • אי השגת התוצאה הרצויה
 • זיהום במקום ההזרקה
 • לעיתים רחוקות מאד, צניחה של העפעף העליון.
 • הסיבוכים כמו גם הפעולה של החומר הם זמניים והפיכים.


ב. מילוי קמטים ושקעים באמצעות הזרקת שומן עצמי


בתהליך זה ממלאים שקעים וקמטים שנוצרו במהלך החיים באמצעות הזרקת שומן עצמי או תכשיר ייעודי.

תהליך המילוי

 • מילוי באמצעות הזרקת שומן עצמי - תהליך זה דורש שלב של שאיבה של השומן מאזור בו יש די שומן, הכנתו, והזרקתו לאזור הרצוי. חסרונותיה של פעולה זו הוא בכך שיש תהליך נוסף להזרקה, והוא שאיבת השומן מהגוף. חלק בלתי ידוע של השומן עתיד להיספג בתקופה הראשונה, ויתכן צורך בהזרקות נוספות. ההליך מתאים לטיפול בקמטים העמוקים יותר, ולא בשטחיים, והליך ההחלמה ארוך יותר. היתרון הגדול הוא שהתוצאה, לכשמגיעה להתייצבות, נותרת לשנים ארוכות.
 • מילוי בעזרת תכשיר המורכב מחומצה היאלורונית - חומרי המילוי המשמשים כיום למילוי של שקעים, קמטים, וחסרים של הרקמה התת עורית (בלחיים, סנטר, רקות) מבוססים בעקר על חומצה היאלורונית. חומר זה מצוי באופן טבעי במספר רקמות בגוף: עצמות, שרירים, סחוסים ובעור. התכשיר המלאכותי המשמש אותנו, הינו תעתיק מדויק של החומר המצוי בגופנו, ועל כן הסיכוי לתגובות אלרגיות בעקבות הזרקתו הינו נמוך. הערכת הכמות המיטבית להזרקה, וזו תעשה בהתאם לשיקול הרופא המבצע, בתאום עם המטופל. התכשיר נמצא בשימוש קליני מזה מספר שנים, והיות והוא מתפרק, לא צפויות ולא ידועות השלכותיו לטווח הרחוק. התכשירים בהם אנו עושים שימוש קיבלו את אישור ה – FDA בארה"ב.

לאחר טיפולי בוטוקס


תהליך ההחלמה קל יחסית, החומר מכיל הרדמה מקומית, ועל כן הזרקתו איננה מכאיבה, בעקר אם מכינים את המקום על ידי תכשיר המאלחש (מרדים) מקומית.
עם איפור קל, ניתן לשוב לעבודה למחרת היום.

 זמן ההשפעה של הפעולה


החומר ייוותר באזור המוזרק במשך כשנה, אולם מכיוון שלאנשים שונים תגובות שונות, משתנה משך ההשפעה מאדם אחד למשנהו, ואף באותו מטופל התגובה יכולה להיות שונה בזמנים שונים.

 

שימוש בתכשיר להגדלת שפתיים


תכשירים המבוססים על חומר זה הם היחידים (פרט לשומן עצמי) הבטוחים לשימוש גם לשם מילוי שפתיים.

 תופעות לוואי לאחר טיפולי בוטוקס


קיים סיכון לא גבוה למספר השפעות:
 • שטפי דם ואדמומיות, למשך מספר ימים מועט.
 • תופעות אלרגיות (נדיר ביותר שתופיע תגובה אלרגית לחומר העומד בדרישות לאישור השימוש)
 • שטפי דם, נפיחות או דימום במקום ההזרקה
 • אסימטריה
 • ·צירת גושים, היפרפיגמנטציה וזיהום

לאחרונה ציין ה- FDA תופעות לוואי קשות יותר כחסימה של כלי דם באזורי ההזרקה שבפנים, שעלולים לגרום לנמק של העור במקום הזרקה. הטפול המיידי במקרים אלה יהיה בהזרקה של חומר נוגד (היאלורונידאז). מקרים אלה נדירים ביותר. תוארו גם תסחיפים, העלולים לגרום לעיוורון, כאשר החומר מוזרק לאזור העיניים.

זימון תורים - רפואה אסתטית

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

לפניות בנושא PRP הזרקת טסיות דם לטיפול בהתקרחות, נא לפנות בדוא"ל
[email protected]