טיפול בהפרעה בנשימה אפית בשיטת ה-coblation

מטופלים רבים פונים למרפאת אא"ג עקב קשיי נשימה דרך האף, דבר המקשה על חיי היומיום, גורם לעיתים להפרעה בחוש הריח ולהגבלה בפעילות גופנית. הפרעה חסימתית של האף נובעת במרבית המקרים מהגדלה של קונכיות האף התחתתונות או סטייה של מחיצת האף או שניהם. בחלק גדול מהחולים ניתן לשפר את מעבר האוויר באף ע"י כריתה של הקונכיות התחתונות בלבד. לשם כך ישנן מספר שיטות, החל בצריבה של הקונכיות ועד לכריתה באמצעים קרים. אנו, בבית החולים רמב"ם, מטפלים ביעילות בקונכיות המוגדלות באמצעות קובלציה. פעולה זו הינה קצרה, ניתנת בהרדמה מקומית בלבד וההחלמה ממנה מהירה. הקטנת הקונכיות בשיטה זו מבוצעת במרפאת בית החולים. במידה ונדרש גם יישור של מחיצת האף תתבצענה שתי הפעולות בהרדמה מקומית בחדר הניתוח.

מהי שיטת הקובלציה?
טכנולוגית Coblation מאפשרת הסרת רקמות באופן מבוקר וללא שימוש בחום.  בשיטה זו נעשה שימוש באנרגיה של גלי רדיו על מנת לערר אלקטרוליטים במדיום מוליך, למשל תמיסת סליין, וכך ליצור פלזמה. הפלזמה הינה שדה אנרגיה צפוף המורכב מאלקטרוליטים רבים חופשיים שנעים עצמאית. האינטראקציה הכימית בין החלקיקים האנרגטים בפלזמה לבין רקמות הגוף מייצרת מעט חום וביעילות מפרקת את הרקמה למולקולות הבסיסיות שלה ולגאזים. תהליך זה מתבצע בטמפרטורות נמוכות (40-70 מעלות) תוך שמירה על הרקמות הבריאות מסביב. 
הקטנת קונכיות האף במרפאת אא''ג – מהי הפרוצדורה?
-החולה מתקבל במרפאת אא"ג בבניין מרפאות חוץ של בית החולים. 
-הרופא מראיין את החולה, בודק אותו ומסביר לו על הפעולה.
- אחות המרפאה מודדת סימנים חיוניים לחולה ומלווה אותו עם הרופא עד ליציאתו מהמרפאה לביתו.
- הטיפול יתבצע ע''י רופא בכיר. לאחר הרדמה מקומית של קונכיות האף, מופעל  מכשיר הקובלציה שהוא כעין עפרון דק הצורב מספר נקודות בקונכית האף. כתוצאה מכך הקונכית מתכווצת ומאפשרת את מעבר האוויר בנחיר האף. פעולה זו מתבצעת בשני צידי האף. 
- החולים יישהו בשטח המרפאה כשעה לאחר הטיפול וישתחררו  לאחר בדיקת אחות ורופא.

זימון תורים - אף אוזן גרון

שימו  לב – זמינות התורים בזימון אונליין זהה לזו שבמוקד הטלפוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.