בדיקת BERA לסף שמיעה בתינוקות וילדים

רקע

בדיקת BERA הינה בדיקה אובייקטיבית להערכת סף שמיעה אלקטרופיזיולוגי אשר אינה דורשת שיתוף פעולה מצד התינוקות והילדים הנבדקים.
הבדיקה נעשית כאשר יש צורך בברור שמיעתי, במקרים בהם לא ניתן להסיק זאת מבדיקת השמיעה ההתנהגותית או שלא ניתן להשיג שיתוף פעולה בשל גילו הצעיר של הנבדק.
הבדיקה כוללת הערכת סף שמיעה אלקטרופיזיולוגי בתגובה לתדרי נקישה המשקפים את סף השמיעה בתדרים הגבוהים, והערכה בתדר ייחודי של 1KHz המכונה SN10. במקרה הצורך נבדקים תדרים נוספים בהתאם לממצאים בבדיקה. ברוב המקרים נערכת בדיקה נוספת של הולכת עצם, כאשר יש חשד לנוזלים באוזן התיכונה ולליקוי שמיעתי על רקע הולכתי. הבדיקה משמשת גם בפגים וילודים להערכת בשלות מרכזית לצורך בחינה התפתחותית.


 
לפני בדיקת שמיעה לתינוקות BERA


הבדיקה לילדים נערכת בשינה, לאחר מתן תרופה מעודדת שינה ('טריכלונם'). על הורים להצטייד באישור מרופא הילדים, המציין כי אין מניעה למתן טריכלונם באופן חד-פעמי.
על התינוק/ילד להגיע לבדיקה עייף ובצום של שעתיים/ שלוש שעות בהתאם לגילו, משום שהתרופה הניתנת הינה מעודדת שינה בלבד. כמוכן, יש להצטייד באוכל אשר יינתן לנבדק בבית החולים, לאחר הבדיקה. 

במהלך בדיקת שמיעה לתינוקות BERA

הבדיקה אורכת, בממוצע, כ- 60 דקות. אולם, מרגע ההגעה ועד השחרור יש לקחת בחשבון שהייה של כשעתיים עד שלוש שעות.
אלקטרודות שטח מוצמדות לאזור הפנים ולאחר מכן יורכבו אוזניות, דרכן יושמעו גירויים שמיעתיים בעוצמות ותדרים משתנים, לכל אוזן בנפרד. כאשר נערכת הבדיקה לתינוקות וילדים, ממתינים עד לכניסתם לשינה עמוקה.

לאחר הבדיקה

בסיום הבדיקה מעירים את התינוק/ילד וממתינים בחדר ההמתנה עד לחזרתו למצב חיוני.
כיצד תנהגו בביתכם
יתכן כי תינוקכם יהיה מנומנם מהרגיל במהלך היום ולכן, אין להאכילו ביום הבדיקה בעודו ישן .אין להחזיר את הילד לגן או מעון ביום הבדיקה. לא צפויות תופעות לוואי לתרופת ההרגעה. באם נצפית התנהגות חריגה כל שהיא - יש לפנות מייד לרופא הילדים.

זימון תורים - מעבדה נוירוכירורגית

 

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור שלחו דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.