בדיקת חלל החלחולת (בדיקת רקטום)

רבים סובלים מאי נוחות באזור החלחולת (רקטום) ופי הטבעת. על מנת לאבחן את הגורם לאותה אי נוחות ולהחליט על הטיפול המתאים, ניתן לערוך מגוון בדיקות, החל בהתבוננות וכלה בבדיקות חודרניות יותר, העושות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. הבחירה בבדיקה המתאימה תלויה באופי התסמינים ונתונה לשיקול דעתו של הרופא. 

 
הכנה לבדיקת רקטום
לצורך עריכת הבדיקות השונות יש לוודא שחלל החלחולת ריק ונקי. לשם כך מבצעים חוקן ניקוי כשעתיים לפני הבדיקה. הערכה הנחוצה לביצועו של חוקן כזה נמכרת בכל קופות החולים, ואינה / מצריכה מרשם רופא.
כמו כן אם עברתם בדיקת קולונוסקופיה בשנה האחרונה, עליכם להביא את תוצאותיה ולהציג אותן לצוות לפני ביצוע הבדיקה החדשה.

 
בדיקת רקטום
כאמור, בדיקת חלל החלחולת נעשית בדרכים שונות, ולעתים נדרש שילוב של כמה בדיקות לקבלת תוצאה ברורה ומדויקת. לפניכם רשימת הבדיקות המשמשות לאבחון אזור החלחולת ופי הטבעת:
הסתכלות - הסתכלות ישירה לאזור פי הטבעת, לצורך זיהוי ואבחון ראשוני של בעיות בשטח החיצוני של פי הטבעת, כמו דלקת, טחורים חיצוניים, מורסה או פצע בפי הטבעת.
בדיקה ידנית - מישוש בעזרת היד, לצורך זיהוי בעיה בתעלה האנאלית, הקרובה לפי הטבעת. הבדיקה נועדה לזהות קיומן של בעיות כמו פוליפים, הגדלה של בלוטת הערמונית, פיסורה או גידול.
אנוסקופיה - בדיקה הנערכת באמצעות החדרת מכשיר בעל צינור קשיח באורך של כעשרה ס"מ. האנוסקופיה מיועדת גם היא לזהות בעיות בתעלה האנאלית, ובהן טחורים, פיסטולות, פוליפים וגידולים מסוגים שונים וכן דלקות. משך הבדיקה כדקה.​
רקטוסקופיה - בדיקה הנערכת באמצעות החדרת מכשיר בעל צינור קשיח באורך של כ-25 ס"מ, דרכו ניתן לסרוק את אזור החלחולת ואף לקחת דגימות. הכנסת המכשיר נעשית תוך החדרת אוויר, מה שעלול ליצור תחושת אי נוחות ורצון ליציאה, אולם תחושה זו חולפת מיד עם הוצאת המכשיר. ברוב המקרים לא נגרם כאב. משך הבדיקה כ-2 דקות.

 
לאחר בדיקת רקטום
מיד לאחר הבדיקה תשוחררו לביתכם, ללא כל הגבלות.

הטיפול ניתן ב:

זימון תורים - כירורגיה כללית

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

** לקביעת תור לניתוח  אחרי בדיקת רופא ברמב"ם יש לפנות במייל:

[email protected]