טיפות עיניים מסרום לטיפול בתסמונת העין היבשה

מהי תסמונת העין היבשה?

תסמונת העין היבשה, הידועה גם בשם keratoconjunctivitis sicca, או dry eye syndrome היא הפרעת עיניים נפוצה הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מאופיינת בירידה בייצור הדמעות או באידוי מוגבר שלהן, מה שמוביל לנזק של פני העין ולתסמינים כגון אדמומיות בעיניים, גירוי, צריבה וראייה מטושטשת. טיפולים נפוצים למחלה זו כוללים בעיקר דמעות מלאכותיות ג׳לים ומשחות סיכה אך בחלק מהמטופלים הן אינן נותנות פתרון מספק לבעיה.
בנק הדם ברמב"ם מציע שירות חדשני Bio iDrops המאפשר הפקת טיפות עיניים מסרום עצמי ומספק פתרון יעיל לסובלים מיובש עין קיצוני.

הבסיס הביולוגי לטיפול

טיפות עיניים שמקורן בדם מהוות מקור טיפול חשוב ויעיל לתסמונת עין יבשה חמורה ועשויות לשמש גם למחלות עיניות אחרות. נמצא כי הסרום (נוזל הדם) הוא הנוזל הביולוגי הדומה ביותר לדמעות וכי בטסיות הדם (תא הדם האחראי על הקרישה ועל ריפוי כלי הדם) יש חומרים טבעיים בעלי יכולות ריפוי משמעותיות.
הסרום ממנו מורכבות טיפות העיניים הביולוגיות מכיל את גורמי הריפוי הטבעיים והעוצמתיים מהטסיות ולכן השפעתו המיטיבה על תסמיני העין היבשה ומניעת הפגיעה בקרנית כתוצאה מיובש זה. ממצאי מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות העידו על שיפור משמעותי בתסמיני מחלת עין יבשה וצמצום הנזק לקרנית לאחר טיפול בטיפות עיניים מסרום.

טיפות עיניים המופקות מתורם שהוא אינו המטופל עצמו

ישנם מצבים רפואיים כמו מחלה אוטואימונית או טיפולים תרופתיים כמו מעכבי קרישה מסוימים, או מטופלים עם נפח דם קטן (ילדים) כל אלה לא יכולים להשתמש בסרום שמופק מדמם ולכן נזקקים לסרום מתורם.
במקרה כזה ולאחר קבלת אישור מיוחד, אנו מפיקים את הטיפות מדמו של תורם דם בריא שעומד בכל הקריטריונים והבדיקות של תורם דם. בבנק הדם ברמב"ם יש מאגר תורמים בריאים שנבדקו כבר פעמים רבות וישמחו לתרום לטובת אלה שלא יכולים להשתמש בסרום עצמי.
לא נמצא הבדל ביעילות הטיפול בין סרום עצמי וסרום מתורם .

מהו שירות Bio iDrops?

שירות Bio iDrops  בבנק הדם ברמב"ם הוא שירות חלוצי משותף עם יחידת הקרנית במחלקת עיניים שמטרתו ייצור טיפות עיניים מיוחדות אלה תוך ניצול הידע והניסיון של מעבדת בנק הדם בהתרמה, הפקה והכנה של מוצרים שונים מדם בצורה סטרילית ובטוחה ובהתאם לפרוטוקולים המקובלים בעולם .
מכיוון שמדובר במוצר מדם, על המטופל / תורם להיות שלילי למחלות המועברות בדם כגון צהבת, ניתן לבצע את הבדיקות למחלות אלה בקופת חולים או אצלנו בבנק הדם (בתשלום).
המטופל מופנה ע"י רופא העיניים לבנק הדם לצורך הכנת הטיפות כאשר בסוף התהליך מתקבלות טיפות עיניים שהופקו מדמו בכמות המספיקה לכ-3 חודשי טיפול.
חשוב לציין כי השירות ניתן אך ורק כנגד הפניה מתאימה מרופא עיניים .
השירות ניתן בבנק הדם עבור מטופלים מכל רחבי הארץ .

לזימון תור יש להשאיר פרטים וצוות המרכז יצור קשר בהקדם האפשרי.


 

זימון תורים - Bio IDrops

שימו  לב – זמינות התורים בזימון אונליין זהה לזו שבמוקד הטלפוני.

לזימון תור ללא צורך בנציג:

  • לחצו על כפתור זימון תור אונליין
  • הזינו את המילה: טיפות עיניים
  • חובה לציין בזימון את הטלפון הנייד שלכם ואת כתובת הדוא"ל
  • חשוב שבסוף תהליך הזימון תבחרו את אופציית הדפסת הזימון, על מנת שתקראו את ההנחיות המצורפות אליו

חובה להגיע  לתור שנקבע עם הדברים הבאים:

  • הפניה מרופא עיניים (סיכום ביקור)
  • תוצאות בדיקות מעבדה (פירוט הבדיקות הנדרשות  מופיע תחת השאלה הרביעית בתחתית העמוד ויופיע גם באישור הזימון)  
  • טופס  3 (שני עמודים כולל טופס הסכמה חתום ע"י רופא עיניים מומחה בביקור הראשון בלבד)
  • במידה ואין ברשותך טופס זה, יש לקבוע קודם תור למרפאת קרנית (לד"ר מיימוני/ד"ר ג'רפי). לקביעת תור יש להתקשר ל *5324

ניתן גם לשלוח דוא"ל, לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

שאלות שכיחות Bio IDrops