אין לכם קורונה? טוסו מפה!

תמונה ראשית - אין לכם קורונה טוסו מפה

למה כדאי לכם לבצע בדיקת קורונה פרטית לפני טיסה בקריה הרפואית רמב"ם?
יש לנו 10 תשובות מנצחות.

מאת נעמי כהן דויד

קניתם כרטיס טיסה ואתם כבר מרגישים את ריח החופש ומדמיינים את עצמכם בנופש הנכסף? קחו נשימה. הפעם ניצבת ביניכם לבין הפנטזיה דרישה "קטנה", כי מלבד דרכון בתוקף תאלצו להציג בשדה התעופה גם תוצאה של בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות קודם לטיסה (שימו לב שיש לוודא את מספר השעות הנדרש בהתאם לדרישות מדינת היעד).

זהו "דרכון רפואי באנגלית" המהווה מסמך רשמי ממוסד רפואי מוכר שבו רשומים באנגלית סוג הבדיקה, תאריך ביצועה וכמובן התוצאה השלילית.


בדיקות קורונה ברמב"ם - להיבדק ולטוס!

איך עושים את זה בחלון הזמן הקצר כל כך בלי בירוקרטיות מיותרות ועם וודאות של 100 אחוז שהתוצאה תתקבל בזמן?

בקריה הרפואית רמב"ם הוקם מערך מיוחד לנושא והחל מחודש ספטמבר האחרון ניתן לבצע במקום בדיקות קורונה פרטיות במתחם מיוחד שיועד לכך (בכניסה לבית החולים מול רחבת המיון).  מאות פונים פוקדים את המקום מידי יום, ביניהם נבדקים רבים לא רק מאיזור הצפון אלא גם ממרכז הארץ ואפילו מדרומה.
  

קבלו 10 סיבות טובות מדוע כדאי גם לכם לבצע בדיקת קורונה פרטית ברמב"ם:

  1. בגלל הניסיון- הקריה הרפואית רמב"ם היא מבתי החולים הוותיקים בארץ (חגגה לא מזמן 80) והמעבדה הוירולוגית  בו מנוסה מאוד באבחון הדבקות נגיפיות בשיטות שונות. האבחנה של נגיף הקורונה מבוססת על זיהוי הנגיף בשיטות מולקולאריות מתקדמות כמו  Real Time PCR.
  2. בגלל המקצועיות- ד"ר מורן שוורצוורט-כהן, מנהלת המעבדה הוירולוגית בקריה הרפואית רמב"ם: "יש לנו ניסיון רב בבדיקות דיאגנוסטיות. הציוד החדיש והעבודה בשיטות הבדיקה מהמתקדמות בעולם מבטיחים תוצאות יעילות ומדויקות ככל האפשר. אם יש ספק בתוצאה המתקבלת והיא גבולית, מבחינתנו אין ספק ואנו מבצעים בדיקה חוזרת כדי לאמת או להפריך את התוצאה הראשונית".
  3. בגלל הנוחות- תשכחו מרופא המשפחה שלכם. אין צורך בהפניות, התחייבויות ושאר טפסים והליכים בירוקרטיים.
  4. בגלל הזמינות- טל אבוטבול, מנהל מערך שירותי רפואה פרטיים ובינלאומיים בקריה הרפואית רמב"ם: "כל אחד יכול להתקשר בכל שעה 24/7  ולקבל מענה. במסגרת המענה נשלחת הודעת סמס באמצעותה ניתן לבצע זימון אונליין לבדיקה ביום ובשעה הנוחים לכם ללא צורך בשיחה עם נציג שירות".
  5. בגלל התשובה המהירה- כדי שחלילה לא תפספסו את הטיסה התשובות תישלחנה אליכם תוך 24 שעות. אבוטבול: "בפועל ב-95 אחוז מהמקרים התשובות ניתנות בתוך כמה שעות באותו יום. התשובות נשלחות באופן אוטומטי למייל של הנבדק בכל שעות היממה, גם אם מדובר באמצע הלילה, כך שאין צורך לחכות לנציג אנושי בשעות הבוקר".
  6. בגלל המחיר - לא צריך לשבור תכנית חיסכון. שלא כמו במעבדות פרטיות הדורשות מאות ואפילו אלפי שקלים לבדיקה, המחירון של רמב"ם כפוף למחירון משרד הבריאות: 297 שקלים לבדיקת pcr ובדיקה סרולוגית ב 225 ש"ח.
  7. בגלל הדוגמים המנוסים- "כל הדוגמים הם אחים ואחיות מוסמכים המנוסים בלקיחת בדיקות קורונה", מסבירה ליאת וקנין, אחות אחראית מרפאת פרסונל ומרפאה תעסוקתית ואחראית על כל הדגימות הפרטיות ודגימות הפרסונל בקריה הרפואית רמב"ם, "הדיגום מתבצע ביעילות מקסימלית ובמינימום אי נוחות לנבדקים".
  8. בגלל מניעת הסיכון להדבקה- מתחם ההמתנה בתור לדיגום מקורה אך ללא קירות. הנבדקים מחכים לתורם במרווחים גדולים ובאוויר הפתוח. מה יותר בטוח מזה?!
  9. בגלל ההתחשבות- וקנין: "זמן ההמתנה בתור לדיגום עומד על דקות בודדות. אנו מאפשרים לבעלי מוגבלות נגישות למתחם הדיגום כך שיוכלו להיכנס עם רכבם. במקרה שלנבדק יש קושי להגיע למתחם  נדגום אותו ברכבו". 
  10. בגלל שיתוף הפעולה בין כל הגורמים- "אם מתעוררות שאלות או אם נוצרים אתגרים מקצועיים  כלשהם, כולנו נעבוד כצוות כדי לתת מענה", מסבירה  ד"ר שוורצוורט-כהן, "בין אם מדובר ברמת הדיגום או ברמה הלוגיסטית או במעבדה. הכל מטופל כך שהנבדק יקבל את השירות הטוב ביותר מכל הבחינות". 

 

לזימון תור לבדיקת קורונה פרטית ברמב"ם