המרכז לטראומה ונוירופלסטיקה

תמונה ראשית - טראומה ונוירופלסטיקה

טראומה ונוירופלסטיקה

שירות יחודי הניתן בבית החולים רמב"ם ע'י שיתוף פעולה בין המחלקה הנוירוכירורוגית למחלקת פה ולסת הוא נוריופלסטיקה משחזרת. כלומר, תחום העוסק בשמירה על מבנה ראש ופנים אסתטי במקביל להגנה על המוח עבור חולים אחרי חבלות ראש או חסר בעצמות הגולגולת.

קרניופלסטיקה הינה פרוצדורה שנועדה לשחזר את המבנה התקין של הגולגולת והקרקפת למצבם התקין טרם החבלה או ביצוע הניתוח הנוירוכירורגי שבוצע קודם לכן. אם סבלת מטראומת ראש או הליך נוירו-כירורגי שהותיר שינוי מורגש במתאר הגולגולת או הפנים שלך, השרות הנוירופלסטי המשחזר,
 Neuroplastic and Reconstructive Surgery  יכול לעזור לך להיראות ולהרגיש יותר כמו עצמך.

מטרות הניתוח Cranioplasty

  • הגנה: במקומות מסוימים, פגם גולגולתי יכול להשאיר את המוח חשוף לנזק טראומתי.
  • תפקוד: Cranioplasty עשוי לשפר את התפקוד הנוירולוגי או להאיץ את תהליך השיקום עבור חלק מהמטופלים.
  • אסתטיקה: ליקוי (שקע או בליטה) בגולגולת עשוי להשפיע על מראהו של המטופל וביטחונו העצמי.
  • כאבי ראש: Cranioplasty יכול להפחית את כאבי הראש עקב ניתוח או פציעה קודמים.

המחלקה הנוירוכירורגית בשיתוף עם מחלקת פה ולסתות והצוות הייעודי שעוסק בתחום הנוירופלסטי, מציעה גישה כירורגית המשלבת מיומנות ודיוק הן של ניתוחים נוירוכירורגים והן של ניתוחים פלסטיים של הגולגולת והקרקפת, ארובות עיניים, עצמות פנים, מפרקי הלסת והלסתות. גישתו של הצוות מנווטת בבטחה במבנים העדינים של העור, שכבות תת עוריות (רפידות שומן ושרירים), גולגולת, קליפת המוח (דורה) ומוח.

 

אנו מצייעים  את מירב החידושים הטכנולוגים בתחום, לרבות שחזורים תלת ממדיים מבוססי מחשב ו AI והדפסות שתלים מותאמים אישית.
להלן תמונה המדגימה תכנון תלת מימדי להשלמת חסר של הגולגולת הקדמית:
 
בנוסף, במהלך הקרניאקטומיה (לאחר הניתוח הנוירוכירוגי הראשון) שכיח לראות פגיעה בשריר הטמפורלי שמשאיר אזור קעור בצידי הראש(Temporal Hollowing. במקרה כזה, המנתחים בצוות הנוירופלסטי יוכלו ליצור פתרון איכותי עבורך ע״י שמוש במשתלים מסוגים שונים.
במסגרת השירות הנוירופלסטי אנו מטפלים בכאבים או בעיות אחרות הקשורות להתקנים הנמצאים מתחת לקרקפת כגון שאנטים (shunt), זיהומים הקשורים לסינוס הפרונטלי, ועוד מגוון סיבוכים העלולים להופיע לאחר ניתוחים נוירוכירורגים.
תיקון פגם בגולגולת לאחר ניתוח נוירוכירורגי מיטיב יותר מאשר רק עם המראה שלך.  הצוות שלנו יכול לעזור  בשיקום מעיוות בגולגולת על מנת להחזיר לא רק את ההגנה הטבעית שנפגעה אך גם את תחושת הביטחון העצמי, שיפור במראה הפנים ולא פחות חשוב בבבריאות הנפשית.

ד"ר אמיר וולף

ד"ר אמיר וולף

ד"ר אמיר וולף ,רופא בכיר במחלקת כירורגיה פה ולסתות ובמערך הנוירוכירורגי. אחראי במשותף על תחום נוירופלסטיקה משחזרת תחת המחלקה לניתוחי מוח.
תחום זה מרכז בתוכו מגוון רחב של ניתוחים הכוללים: שחזורי גולגולת וקרקפת לאחר פציעות או ניתוחים נוירוכירורגים, שיחזור של שברים בגולגולת ובעצמות הפנים והלסתות, טיפול בשקעים טמפורלים לאחר ניתוחים ועוד.

זימון תורים - טראומה ונוירופלסטיקה

שימו  לב – זמינות התורים בזימון אונליין זהה לזו שבמוקד הטלפוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור שלחו דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.