שירות מיאלומה

תמונה ראשית- מיאלומה

שירות מיאלומה

שרות מיאלומה עוסק בספקטרום מחלות תאי פלסמה- החל ממצב טרום מיאלומה הנקרא- monoclonal gammopathy of unknown significant, הדורש מעקב אך לא בהכרח יתפתח למחלה, מצבים של מיאלומה זוחלת, ומצבים של מחלת מיאלומה נפוצה פעילה הדורשת טיפול. מיאלומה פעילה הינה מחלה של תאי פלסמה ממאירים במח עצם היכולים לגרום לתסמינים שונים על רקע אנמיה, אי ספיקת כליות, רמת קלציום גבוהה,  נגעים בעצמות, נטייה לזיהומים ועוד. כמו כן התחום כולל מחלות תאי פלסמה אחרות כגון AL amyloidosis ועוד.

שלבי האבחון:
 לרוב המטופל יופנה להמשך בירור בשל חשד למיאלומה שעלה בעקבות ממצאי הדמיה בבירור כאבי עצמות, ממצאי בדיקות דם. החשד לרוב יעלה על ידי בירור של רופא משפחה, יתכן אורתופד, רופא נפרולוג או אנדוקרינלוג. כאשר אתה מופנה לשירות זה- נא הבא עמך את הבדיקות השונות שבוצעו עד כה, במידה ונעשו הדמיות רצוי להביא גם העתק של ההדמיות עצמן (ולא רק פענוח). כאשר מטופל מופנה לבירור, בהתאם לדחיפות מצבו ניתן לבצע בירור מהיר באופן אמבולטורי ולהגיע לאבחנה ותחילת טפול תוך ימים ספורים.
ישנם מצבי חירום במיאלומה בהם יש לבצע בירור ואבחון באשפוז תוך התחלת מתן טיפול מיידי – כגון מצב של לחץ חריף על חוט שדרה, אי ספיקת כליות מתקדמת ועוד.

לאחר אבחנה של מחלה של תאי פלסמה כגון מיאלומה, ישנו ליווי מקצועי צמוד של המטופלים הפעילים על ידי הרופא המטפל ועל ידי אחות מתאמת התחום. 
במהלך הטיפולים במחלה מוצעים למטופלים טיפולים משלימים הניתנים במסגרת השירות במכון ההמטולוגי (כדוגמת: דיקור / רפרקסולוגיה / פעילות גופנית מותאמת למצב המחלה). כמו כן ישנו לפי הצורך ליווי דיאטנית, ליווי פסיכולוגי/ ליווי רוחני וסוציאלי.

שירות המיאלומה ברמב"ם רואה חשיבות רבה בהנגשת מחקרים קליניים למטופלים עם תרופות וטכנלוגיות בחזית המחקר והפיתוח בעולם בתחום המיאלומה. אנו רואים את החשיבות להציע למטופלים בשלבי מחלה השונים אפשרויות להשתתף במחקרים שהם לעיתים רבות פורצי דרך בפרדיגמת הטיפול במחלות אלו.

זימון תורים מיאלומה

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

יש לצרף הפניה להמטולוג ותוצאות בדיקות מעבדה והדמייה במידה וישנן.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.