שירות לימפומה

תמונה ראשית - לימפומה

שירות לימפומה

לימפומה היא ממאירות של תאים שבמצבם התקין מהווים תאים של מערכת החיסון.
ללימפומה יכולים להיות ביטויים שונים ומגוונים, לרבות הגדלה של בלוטות לימפה באתרים שונים בגוף, חום בלתי מוסבר, ירידה במשקל והזעות לילה קשות (ברמה של צורך בהחלפה של מצעים ובגדים).
ישנם שני סוגי לימפומה עיקריים: נון-הודג'קין לימפומה ולימפומה מסוג הודג'קין,  כאשר לכל אחד מהם  תתי סוגים רבים, ולהם טיפולים שונים.  לעיתים לא נדירות, בנון הודג'קין לימפומה, לא נדרש טיפול כלל אלא מעקב בלבד. היום ישנם טיפולים חדשים ו"חכמים" המשפרים באופן משמעותי את התגובות לטיפול ואת משכי התגובה.

שירות הלימפומה מהווה מסגרת ליווי למאובחנים עם לימפומה על כל תצורותיה.

מטופלים/ות מופנים/ות  אלינו, עפ"י רוב, לאחר אבחון לימפומה בקהילה או אבחון במסגרת אשפוזית. מרגע הגיעם, המטופלים/ות מלווים ע"י  רופא/ה המטולוג מומחה בתחום ואחות מתאמת ייעודית. 

בשירות הלימפומה, פועלת גם מרפאת בירור מהיר, המיועדת לאנשים המתייצגים בקהילה עם תלונות ו/או תסמינים העלולים להחשיד ללימפומה, ושמחלתם טרם אובחנה. במסגרת מרפאה זו, הפעילה עפ"י רוב בשעות אחה"צ,  נפעל להשלמת הבירור, בזמן המהיר ביותר שניתן, בכדי להקל על המטופל ומשפחתו ולהגביר את סיכויי ההחלמה. (לצורך הגעה למרפאה זו, יש להשתמש בדרכי ההתקשרות הרש"מ) .

בביקורים במרפאה נקבל החלטות לגבי הצורך על בטיפול, סוג הטיפול ונפנה לבדיקות הדמיה ומעבדה חיוניות להמשך המעקב.  בנוסף, נוכל להתאים לכל מטופל טיפול תומך, במסגרת המערך ההמטולוגי, כדוגמת: עזרה סוציאלית, מדריכי ספורט, פסיכולוג, מלווה רוחני וטיפולים משלימים כמו רפלקסולוגיה ודיקור סיני .

סוגי הטיפול הניתנים במכון ההמטולוגי כוללים טיפולים ציטוטוקסיים, טיפולים המפעילים את מערכת החיסון, טיפולים ביולוגים אחרים וטיפול ב CAR T CELLS . לפני התחלת הטיפול, תינתן הדרכה מפורטת על הצפוי במהלך הטיפול, לרבות תופעות לוואי אפשריות, ודרכי התקשרות לקבלת הכוונה במקרה של הופעת סיבוכים.

כמרכז אקדמי השותף במחקרים קליניים פורצי דרך, עם תרופות וטכנולוגיות רפואיות חדשות, נוכל גם להציע לחולים המעוניינים והזקוקים לטיפול השתתפות במחקרים מסוג זה.

זימון תורים שירות לימפומה

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

יש לצרף הפניה להמטולוג ותוצאות בדיקות מעבדה והדמייה במידה וישנן.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.