מרפאת לוקמיה

תמונה ראשית- מרפאת לוקמיה

מרפאת לוקמיה חריפה מיאלואידית ולימפטית AML/ALL ותסמונת מיאלודיספלסטית MDS .

מרפאת לוקמיה חריפה מיאלואידית ולימפטית AML/ALL ותסמונת מיאלודיספלסטית MDS .

גילוי של  לוקמיה חריפה עלול להיות חוויה מטלטלת, המלווה בתחושת חרדה ואי וודאות. תהליך זה מלווה בלא מעט אתגרים חדשים, בדיקות דם, מח עצם והדמייה, ולעיתים התעסקות בירוקרטית על מנת לודא את האבחנה סופית ולקבוע את דרך הטיפול. 
שירות הלוקמיה נפתח כדי לסייע לך לעבור את כל התהליך בבית מקצועי ועוטף, השירות כולל אבחון מדויק, מהיר וטיפול עדכני  ע"י אנשי מקצוע מקצועיים מהמרכז הרפואי רמב"ם.

צוות השירות כולל רופאים המטולוגים בכירים העובדים בשיתוף פעולה עם מיטב המומחים של רמב"ם- מומחים במחלות זיהומיות שלעיתים רבות מלוות לוקמיה חריפה, רופאים למחלות ריאה, מומחים בפתולוגיה, רופאי דימות, צוות מעבדות, ואף רופאי כאב. העבודה בתוך המכון ההמטולוגי נעשית בשיתוף על בסיס יום יומי עם מומחים בהשתלות מח עצם שלעיתים רבות הינה הטיפול הדפנטיבי בלוקמיה חריפה.

לצד הרופאים ישנן אחיות המטולוגיות מתאמות  לוקמיה שילוו, יקשיבו, ישתפו ויתמכו בכל הצרכים שלך פיזיים ונפשיים. האחות המתאמת מהווה חוליה המקשרת לרופאים וכתובת לכל שאלה, בנוסף היא מדריכה לעומק לגבי התוכנית הטיפולית. כמו כן היא חזית שמזהה סיבוכים שכיחים כתוצאה מהמחלה או מהטיפולים ובשיתוף עם הרופאים מנהלים בצורה מיטבית את ניהול סיבוכים אלו.

לאור מורכבות המחלה, שלעיתים משנה את החיים מתהום לתהום, אנו מעמידים לרשות המטופלים גם עובדת סוציאלית לעזור בקבלת זכויות מרשויות המדינה מציאת פתרונות סוציאלים לבעיות דחופות, דיאטנית לבניית תפריט תזונתי בריא שיתאים לשלבי המחלה השונים, פסיכולוג וצוות ליווי רוחני לתמיכה נפשית במהלך תהליך ההחלמה ואף מעבר.

 

הבירור המהיר:
הבירור המהיר יבוצע לרוב תוך 24 שעות מההפניה.
בביקור הראשון פוגשים את אחד הרופאים של השירות ואת האחות המתאמת, תהליך הבירור המהיר כולל בדיקות דם מקיפות ובדיקת מח עצם, לציין שאנו עובדים עם מעבדות מקצועיות וזמינות, העובדות  לפי מיטב הסטנרטים הבינלאומיים, צוות הלוקמיה בקשר רציף עם צוות המעבדה ומתקיימות ישיבות סדירות לגבי כל מטופל כולל החלטות על צורך בהרחבת הבירור הגנטי במקרים מסויימים. קבלת התשובות לבדיקות לעיתים לוקחת שעות ולעיתים ימים ספורים ובחלקם שבועות ספורים. חשוב לדעת שהתשובה שמשפיעה על הטיפול תמיד מתקבלת בלוח זמנים זריז על מנת להתאים הטיפול המיטבי ביותר למטופל.

בסיום האבחון נקבעת תוכנית טיפול ע"י רופאי הלוקמיה ובשיתוף פעולה עם הרופאים של מחלקת השתלות מח עצם.
הטיפולים הניתנים בלוקמיה חריפה מתחלקים לשלושה קבוצות: כימותרפיה שלרוב היא אינטיסיבית שניתנת באשפוז ע"פ מה שמקובל בעולם, טיפולים אינמונולוגיים וביולוגיים כגון מעכבי BCL2, מעכבי FLT3, מעכבי Tyrosine Kinase, ושימוש בנוגדנים מטיפוס BiTE. לעיתים הטיפול כולל שילוב של טיפול כימותרפי וביולוגי. מטרת הטיפול היא להשיג תגובה ראשונית לטיפול, לתת טיפולי קונסולידציה (חיזוק) וטיפולים משמרים בהמשך על מנת לשמור על ההפוגה ולמנוע את הישנות המחלה. כמו כן במכוננו ישנן מחקרים קלינים רבים אשר מיועדים לחולי לוקמיה חריפה בקו ראשון, בהישנות, במהלך ולאחר ההשתלה. במידה והחולה מתאים למחקר קליני תוצע לו האופציה להשתתף ע"י הצוות המטפל. 
להערכת תגובה לטיפול אנו מבצעים מעקב מולוקולרי תוך כדי שימוש בשיטת MRD  (שארית מחלה מינימלית) אשר הינה בדיקה ספיציפית, בעלת רגישות גבוהה אשר  יכולה לנבא פרוגנוזה. בהתאם לתגובה לטיפול ולמאפייני המחלה הבסיסיים, ובמידה והמטופל מתאים, יתכן כי יופנה לצוות משתילי מח העצם במכוננו ביחידה להשתלות מח עצם לקביעת תוכנית להמשך הטיפול.

רופאי השירות יוזמים ושותפים למחקרים ארציים ובינלאומיים בלוקמיות חריפות ומחלת MDS.

זימון תורים - מרפאת לוקמיה

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.